ODUNPAZARI BELEDİYESİ’NİN ARIKÖY PROJESİNDE 2022 YILI ARICILIK EĞİTİMİ SONA ERDİ

featured
service

ODUNPAZARI BELEDİYESİ’NİN ARIKÖY PROJESİNDE 2022 YILI ARICILIK EĞİTİMİ SONA ERDİ

Odunpazarı Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü ve Eskişehir Ziraat Mühendisleri Odası’nın katkıları ile gerçekleştirilen 2022 Yılı Arıcılık Eğitimi’nde sona gelindi. Eğitimi başarı ile tamamlayan kursiyerlere sertifikaları, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt tarafından verildi.

Türkiye’nin örnek projelerinden Arıköy’de 2022 Yılı Arıcılık Eğitimi sona erdi. Pandemi koşulları nedeniyle 40’ar kişilik 3 grup halinde yapılan eğitimlerde kursiyerler, teorik ve pratik eğitimlerini tamamladı. Eğitimleri başarı ile tamamlayan kursiyerler için Odunpazarı Belediyesi Meclis Salonu’nda tören düzenlendi. Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un katıldığı törende, kursiyerlere sertifikaları takdim edildi.

“ARICILIK YAPACAK YENİ BİREYLER YETİŞTİRMEKTEN MUTLUYUZ”

Törende konuşan Başkan Kurt, daha önceki dönemlerde verilen arıcılık eğitimlerini başarıyla tamamlayan ve sertifikalarını alan kursiyerlerin büyük çoğunluğunun profesyonel arıcılık faaliyetlerine başladıklarını hatırlattı. Profesyonel olarak arıcılık yapacak yeni bireyler yetiştirmekten duydukları mutluluğu dile getiren Başkan Kurt, arıcılık eğitimini veren hocalara teşekkür etti.

Başkan Kurt, “Onlar olmazsa bu eğitimleri vermemiz mümkün değil. Biz onlara sizin adınıza da Eskişehirliler adına da şükranlarımızı sunuyoruz. Yeni öğrenenlere de hayırlı olsun diyoruz. Artık üretilen bu balların satışını da organize edecek bir yol bulursak çok iyi olur. Hayırlı uğurlu olsun” dedi. 

Kurt, konuşmaların ardından, 2022 Yılı Arıcılık Eğitimi’ni başarıyla tamamlayarak sertifikalarını almaya hak kazanan kursiyerlere, sertifikalarını takdim etti.

 

 

ODUNPAZARI BELEDİYESİ’NİN ARIKÖY PROJESİNDE 2022 YILI ARICILIK EĞİTİMİ SONA ERDİ
Hemen Abone Olun, İlk Sizin Haberiniz Olsun!

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!