Kahramanmaraş’ta hastanede şahsi IBAN'a para skandalı!

Kahramanmaraş’ta hastanede şahsi IBAN'a para skandalı! Kahramanmaraş’ta geçtiğimiz günlerde Yörükselim Devlet Hastanesi'nde bir hastaya yapılan PRP iğnesi sonrasında şahsi IBAN'a para transferi yapıldığı ortaya çıktı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kahramanmaraş’ta hastanede şahsi IBAN’a para skandalı!

Tural ŞAHBAZLI / KAHRAMANMARAŞ (İGFA) – Alınan bilgiye göre, geçtiğimiz hafta ayağındaki rahatsızlığı nedeniyle Yörükselim Devlet Hastanesi’ne giden bir hastaya Ortopedi Bölümü’nden yapılan yönlendirme ile PRP iğnesi yapılması tavsiye edildi.

Hastane içerisinde bir odada işlem öncesi, üzerinde üniforma bulunan ve hastane personeli gibi görünen O.U.’nun bu işlemin ücretli olduğunu belirttiği, hastane veznesinden ödeme yapılması yerine şahsi IBAN’a 700 TL ödeme aldığı, açıklama kısmına da işlemle ilgili hiçbir şey yazdırmadığı ortaya çıktı.

Olayın sıcaklığı ve rahatsızlığı dolayısıyla durumu fark edemeyen hasta, Devlet Hastanesi’nde kendisinden şahsi IBAN’dan para alınmaması gerektiğini fark edince ALO 184 Sağlık İletişim Merkezi (SABİM) arayarak konuyla ilgili şikayette bulundu.

Konuyla ilgili yapılan araştırmada, para alan kişinin medikalci olduğu PRP iğnesinin SGK tarafından karşılanmadığı öğrenildi.

Hastane içerisinde bu şekilde kendisini hastane personeli gibi göstererek çalışmalarına nasıl müsaade edildiği ise merak ediliyor.

Kahramanmaraş’ta hastanede şahsi IBAN’a para skandalı! | Art’s Magazin | Son Dakika Magazin

Kahramanmaraş’ta hastanede şahsi IBAN’a para skandalı!

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!