Sulama göletleri yüzmek için uygun değil!

Sulama göletleri yüzmek için uygun değil! Manisa Büyükşehir Belediyesi, hava sıcaklıklarının arttığı son günlerde vatandaşlara tarımsal sulama ve hayvan içme suyu göletlerine serinlemek için girilmemesi noktasında uyarılarda bulundu.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sulama göletleri yüzmek için uygun değil!

MANİSA (İGFA) – Yaz mevsiminin kendisini gösterdiği son günlerde vatandaşların serinlemek amacıyla tarımsal sulama ve hayvan içme suyu göletlerine girmemeleri konusunda Manisa Büyükşehir Belediyesi’nden uyarı geldi.

Göletlere girmenin tehlikeli olduğu hususunda vatandaşlara uyarılarda bulunan Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Yılmaz Usta, “Göletlere yüzmek ve serinlemek gibi amaçlarla girilmesi nedeniyle hayati tehlikelerle karşı karşıya kalınabilir. Tarımsal sulama ve hayvan içme suyu göletleri yapısı itibarı ile yüzmek için uygun değildir. Kazı tipi ve toprak dolgu şekilde imal edilmeleri, özellikle dip kısımlarında çamur ve balçık oluşmasına neden olmakta. Bu yüzden göletlere girilmesi durumunda da boğulma ve can kayıpları ile karşı karşıya kalınması ihtimalini ortaya çıkarıyor. Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak bu ihtimali önlemek amacıyla mahalle muhtarlıklarına bilgi vererek, camilerden anons yaptırarak, göletlere uyarı levhası koyarak ve vatandaşları bilgilendirerek uyarmaya çalışıyoruz. Göletler yüzmek, serinlemek amaçlı değildir. Vatandaşlarımızın bu konuda dikkat etmelerini rica ediyoruz. Olası can kayıplarının önlenmesi ve acılar yaşanmaması adına vatandaşlarımızı uyarmak ve bilinçlendirmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Sulama göletleri yüzmek için uygun değil! | Art’s Magazin | Son Dakika Magazin

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!