ESENYURTLU ÜÇÜZLERİN BEZ VE MAMA MASRAFINI İKİ YIL BOYUNCA BELEDİYE KARŞILAYACAK

service

ESENYURTLU ÜÇÜZLERİN BEZ VE MAMA MASRAFINI İKİ YIL BOYUNCA BELEDİYE KARŞILAYACAK

‘Yenidoğan Paketi’ ile ailelerin mutluğunu paylaşan Esenyurt Belediyesi, Derya ve Ali Akkaş çiftinin dünyaya gelen üçüz bebeklerinin iki yıllık bez ve mama masraflarını üstlendi.

Esenyurt’ta yaşayan Derya ve Ali Akkaş çiftinin üçüz bebekleri dünyaya geldi. 36 günlük bebekler için Süleymaniye Mahalle muhtarı Esenyurt Belediyesi’ni arayarak, bu süreçte aileye destek olmaları için başvuruda bulundu. Başvuru üzerine Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ve Sağlık İşleri Müdürlüğü, çifti evinde ziyaret ederek hem yenidoğan paketini hediye etti hem de dünyaya gelen Atlas, Aras ve Asil bebeklerin iki yıl boyunca bez ve mama masraflarını üstleneceklerini açıkladı. Ziyarette belediyede görevli sağlık personelleri anneye emzirme eğitimi vererek, gerekli bilgilendirmelerde de bulundu.

Desteklerinden dolayı Esenyurt Belediye’ne teşekkür eden anne Derya Akkaş, şunları söyledi:

“YANIMIZDA OLDULAR”

“Zor bir süreç atlattık. Belirsizlikler içinde dünyaya geldiler. Çok zor bir süreçti bizim için. Ama şükür daha iyiler. Hem mutluluk, hem endişe, hem korku var. Bu şartlar altında bebek dünyaya getirmek maddi manevi olarak tabii ki çok zor. Maddi olarak çok zor süreçten geçeceğimiz için Esenyurt Belediyesi’nin bazı yardımları oldu. Teşekkür ederim. Yanımızda olacağını bu süreçte bizi destekleyeceğini biliyorum. Kemal Deniz Bozkurt’a da özellikle teşekkürlerimi iletiyorum. Eksik olmasın. Onu çok seviyoruz.”

Müdürlerle birlikte aileyi ziyaret ederek, çifte tebrik ettiklerini ileten Süleymaniye Mahalle Muhtarı Ali Rıza Çınar ise “Mahalle sakinlerimizden Ali Akkaş ve Derya Akkaş’ın üçüz bebekleri olduğunu belediyemize bildirdik. Sağlık İşleri ve Sosyal Yardım İşleri müdürümüzle beraber bebeklerimizi ziyaret ettik. Destek olacakları sözünü aldık. Belediyeler bu günler için var. Böyle zamanlarda belediyeden destek alacağız ki anne baba da rahat etsin. Desteklerinden dolayı Kemal Başkanımıza mahallem adına çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Art’s Magazin  Yurt

ESENYURTLU ÜÇÜZLERİN BEZ VE MAMA MASRAFINI İKİ YIL BOYUNCA BELEDİYE KARŞILAYACAK

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!