İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİN’DEN ODESSA’YA YARDIM: KARDEŞ KENTE 10 OTOBÜS VE 41 JENERATÖR GÖNDERİLECEK

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİN’DEN ODESSA’YA YARDIM: KARDEŞ KENTE 10 OTOBÜS VE 41 JENERATÖR GÖNDERİLECEK

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi (İBB), Rusya–Ukrayna savaşı nedeniyle zor durumda olan İstanbul’un kardeş şehri Odessa Belediyesi’ne insani yardımda bulunma, 10 otobüs ve 41 jeneratör gönderme kararı aldı. Otobüslerin işletilmesi için İETT tarafından gerekli teknik eğitim desteği de verilecek.

İBB Meclisi’nin mart ayı oturumlarının üçüncü birleşimi bugün Saraçhane’deki başkanlık binasında meclis 1. Başkanvekili Zeynel Abidin Okul başkanlığında yapıldı. Toplantıda, Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle zor günler yaşayan ve İBB ile kardeş şehir protokolü bulunan Ukrayna’nın Odessa Belediyesi’nin yardım talepleri görüşüldü.

Bir yılı aşkın süredir devam eden Rusya–Ukrayna savaşı nedeniyle, İBB’nin kardeş şehri Odessa’da birçok hizmetin verilemez hale geldiği, yaşam koşullarının gün geçtikçe ağırlaştığı, toplu taşıma sisteminin işlemez hale geldiği belirtiliyor. 

ODESSA’YA İNSANI YARDIM YAPILACAK

İBB Meclisi’nde yapılan görüşmelerde, Odessa’ya insani yardımda bulunma kararı alındı.

İBB Meclisi, kentin toplu taşıma sistemine destek vermek amacıyla Odessa Belediyesi tarafından talep edilen 10 otobüsün hibe edilmesini oy birliğiyle onayladı. İETT Genel Müdürlüğü’ne ait otobüsler, AFAD Başkanlığı aracılığıyla Odessa Belediyesi’ne gönderilecek. İETT, otobüslerin işletilmesi konusunda talep olması halinde gerekli teknik eğitim desteğini de verecek.

KARDEŞ KENDE 41 JNERATÖR GÖNDERİLECEK

İBB Meclisi, aldığı bir başka kararla, yine Odessa kentine 41 jeneratör gönderilmesini kabul etti. Bu jeneratörlerle, Odessa Belediyesi tarafından kurulan merkezlerde vatandaşların telefon ve bilgisayarlarını şarj etme ve ısınma imkânı sağlanacak.

Art’s Magazin  Gündem

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİN’DEN ODESSA’YA YARDIM: KARDEŞ KENTE 10 OTOBÜS VE 41 JENERATÖR GÖNDERİLECEK

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!