Şimdi SEO İçin Bir Profesyonelle Çalışın

İstanbul Maltepe’de Tunceli Tanıtım Günleri Başladı

service

İstanbul Maltepede Tunceli Tanıtım Günleri Başladı

İstanbul Maltepe’de Tunceli Tanıtım Günleri Başladı

 

Tunceli Tanıtım Günleri, İstanbul Maltepe fuar alanında ziyaretçilere açıldı. Tunceli Belediye Başkanı Mehmet Fatih Maçoğlu, “Toplumumuzun hem bir araya gelmesi hem de bütün ülkenin insanlarının bir araya gelmesi bu toplumun kültürünün, yaşam biçiminin, inancının, edebiyatının üretim alanlarının bir araya getirilmesi, buluşturulması önemli” dedi.

Tunceli’nin yöresel yemekleri olan Dersim kömbesi, şir, mumbar dolması, döğme çorba, pişi ve haşıl ziyaretçilerden tam not aldı. Fuar alanına gelenlere davul zurna eşliğinde yöreye özgü halk oyunları gösterileri yapıldı. Tunceli Maltepe Tanıtım Günleri, 4 Aralık Pazar akşamına kadar ziyaretçilere açık olacak.

Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu da etkinliklere katıldı. Maçoğlu, şunları söyledi:

“İkinci yıl oldu Dersim Dernekleri Federasyonu’nun özellikle son iki yılda yapmış olduğumuz bu etkinlik bizim için çok önemli. Bir şehrin bir kentin yaşayanlarının yüzde 92’sinin dışarıda olduğu yüzde 8’inin şehirde yaşadığı bir yerde, İstanbul gibi bir metropolde, 300 bin civarında Dersimlinin olduğu bir yerde onları buluşturmak, toplumumuzun hem bir araya gelmesi hem de bütün ülkenin insanlarının bir araya gelmesi, bu toplumun kültürünün, yaşam biçiminin, inancının, edebiyatının üretim alanlarının bir araya getirilmesi, buluşturulması önemli” dedi.

 

Art’s Magazin | İstanbul

İstanbul Maltepe’de Tunceli Tanıtım Günleri Başladı
İstanbul Maltepe’de Tunceli Tanıtım Günleri Başladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!