KADIKÖY BELEDİYESİ ÇALIŞANLARINDAN DEPREMZEDE KADINLARA DAYANIŞMA MESAJI: “BİRLİKTE İYİ OLACAĞIZ”

service

KADIKÖY BELEDİYESİ ÇALIŞANLARINDAN DEPREMZEDE KADINLARA DAYANIŞMA MESAJI: “BİRLİKTE İYİ OLACAĞIZ”

Kadıköy Belediyesi’nin kadın çalışanları, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla hazırladıkları bir filmle deprem bölgesindeki kadınlara “Birlikte iyi olacağız” mesajı verdi. 

Kadıköy Belediyesi’nin kadın çalışanları, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla hazırladıkları bir filmle deprem bölgesindeki kadınlara dayanışma mesajı iletti. “Hiçbirimiz iyi değiliz” sözleriyle başlayan filmde “Biz İstanbul’dayız ama ruhlarımız orada, enkazdayız hepimiz. Artık iyi olma zamanı, birlikte iyi olma zamanı” ifadelerine yer verildi. Filmde, belediyenin 16 kadın çalışanı rol aldı.

Aralarında afet bölgesinde arama-kurtarma çalışmalarına katılanlar, başkan yardımcısı, müdürler, mühendisler, sağlık çalışanları, muhabirler, zabıtalar ve işçilerin olduğu kadın çalışanlar, şu mesajı verdi: 

“Hiçbirimiz iyi değiliz. Biz İstanbul’dayız ama ruhlarımız Adana’da, Turgut Özal Bulvarı’nda, Adıyaman’da Mecburiyet Caddesi’nde, Malatya’da Bent Başı’nda, Kahramanmaraş’ta 12 Şubat’ta, Osmaniye’de Rahime Hatun’da, Kilis’te Yavuz Sultan Selim’de, Diyarbakır’da Bağlar’da, Gaziantep’te Şehit Kamil’de, Hatay’da Asi’nin kıyılarında, Şanlıurfa’da Bahçelievler’de, enkazdayız hepimiz. Ama saklanmış kelebekler gibiyiz. Bir gün gelip saklandığımız dallardan havalanıp sevdiklerimizin ruhuna dokunacağız bütün renklerimizle. Artık iyi olma zamanı. Birlikte iyi olma zamanı. Biz şimdi, sizin için iyiyiz. Bağışlamanın, yardımın değil, bir gün hepimize lazım olacak iyiliğin peşindeyiz.”

DEPREMZEDE KADINLARLA DAYANIŞMA KAMPANYASI

Belediye ayrıca afetzede kadınlar için “Kadınlarla Dayanışma İçerisindeyiz” başlıklı bir kampanya başlattı. “Afetler herkes için zordur, kadınlar için çok daha zor” sloganıyla başlatılan kampanya kapsamında kadınlara yönelik bir ihtiyaç listesi belediyenin sosyal medya hesaplarından paylaşılarak, listedeki ürünlerin depremzedelere iletilmek üzere Kadıköy Belediyesi ana binasındaki garaja teslim edilmesi istendi. Listede; alt-üst çamaşır, şampuan, sıvı sabun, ped, günlük ped, el kremi, dudak koruyucu, kolonya, diş fırçası, diş macunu, ıslak mendil, tarak, roll on stick (koltuk altı), cımbız, tırnak makası, törpü, ağda bandı, jilet yer aldı. 

Art’s Magazin  Yurt

KADIKÖY BELEDİYESİ ÇALIŞANLARINDAN DEPREMZEDE KADINLARA DAYANIŞMA MESAJI: “BİRLİKTE İYİ OLACAĞIZ”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!