KIYI EMNİYETİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, BOĞAZ TRAFİĞİNİN GEÇİCİ OLARAK ASKIYA ALINDIĞINI DUYURDU

service

KIYI EMNİYETİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, BOĞAZ TRAFİĞİNİN GEÇİCİ OLARAK ASKIYA ALINDIĞINI DUYURDU

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü (KEGM), bugün sabah “Ukrayna’dan İstanbul’a seyir halindeyken Umuryeri’nde karaya oturan MKK-1 isimli 142 m boyundaki dökme yük gemisi için, Kurtarma Uzmanımız, Nene Hatun Gemimiz, Kurtarma-5, 8, 9 römorkörlerimiz, KEGM-8 botumuz ivedilikle olay yerine yönlendirildi. Boğaz trafiği geçici olarak askıya alındı” açıklamasını yaptı.

KEGM, bugün erken saatlerde yaptığı açıklama ile İstanbul’da boğaz trafiğinin geçici olarak askıya alındığını duyurdu. KEGM’nin sosyal medya üzerinden yaptığı açıklama şöyle:

“Ukrayna’dan İstanbul’a seyir halindeyken Umuryeri’nde karaya oturan MKK-1 isimli 142 m boyundaki dökme yük gemisi için, Kurtarma Uzmanımız, Nene Hatun Gemimiz, Kurtarma-5, 8, 9 Römorkörlerimiz, KEGM-8 Botumuz ivedilikle olay yerine yönlendirildi. Boğaz trafiği geçici olarak askıya alındı.”

İstanbul Valiliği de araya oturan gemi hakkında, boğazın çift yönlü olarak askıya alındığını belirterek şu açıklamayı yaptı:

BOĞAZ TRAFİĞİ ÇİFT YÖNLÜ ASKIYA ALINDI

Ukrayna’dan İstanbul’a seyir halindeki Palau Bayraklı MKK-1 isimli kuru yük gemisi, dümen arızası nedeniyle saat 07.30 sıralarında Beykoz Anadolu Kavağı önlerinde karaya oturmuştur. Olay yerine Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Kurtarma Uzmanı, Nene Hatun Gemisi, Kurtarma bot ve römorkörleri ile Sahil Güvenlik Komutanlığı bot ve su altı ekipleri yönlendirilmiştir. Boğaz trafiği geçici olarak çift yönlü askıya alınmıştır.”

 

Art’s Magazin  Gündem

KIYI EMNİYETİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, BOĞAZ TRAFİĞİNİN GEÇİCİ OLARAK ASKIYA ALINDIĞINI DUYURDU

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!