İBB, KİPTAŞ Silivri Söğütlü Parkı’nı İmamoğlu’nun Katılımıyla Hizmete Açtı

service
İBB, KİPTAŞ Silivri Söğütlü Parkı'nı İmamoğlu'nun Katılımıyla Hizmete Açtı

İBB, KİPTAŞ Silivri Söğütlü Parkı’nı İmamoğlu’nun Katılımıyla Hizmete Açtı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), “Kiptaş Silivri Söğütlü Parkı” hizmete açıldı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, park açılışında, “Görev süresi boyunca önce Covid-19, sonra da ağır ekonomik kriz şartları altında önemli işler başardık. 3,5 yılda, kriz ve problemli bir dönemde iş üretme onurunu yaşıyoruz. Biz bu dönemde iş yapabilmeyi başarıyoruz. İyi günlerde, güzel günlerde daha neler yapabileceğimizi, bu şehri ve ülkeyi nasıl ayağa kaldırırız siz hayal edin” diye konuştu.

İBB, Kiptaş Silivri 3. Etap Konutları projesinde yer almasına rağmen önceki dönem yönetimi tarafından mülkiyet ve teknik süreçleri çözülmediği için yapılmayan İBB Kiptaş Silivri Söğütlü Parkı’nı tamamlayarak hizmete açtı. Temmuz 2022’de ilgili süreçleri tamamlanan park, 4 ayda Silivri’ye kazandırıldı.

Açılış programında konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, şunları söyledi:

İBB, KİPTAŞ Silivri Söğütlü Parkı'nı İmamoğlu'nun Katılımıyla Hizmete Açtı

“ÇÖZÜM ÜRETMEK, SONUÇ ALMAK İŞİMİZİN ÖNEMLİ BİR PARÇASI: İstanbul’un sorunlarını çözmek için çok yoğun bir tempoda çalışıyoruz. Çalıştıkça daha da hızlanıyoruz. İşleyen demir parlar misali, biz işlemeye, çok çalışmaya devam edeceğiz. Çözüm üretmek, sonuç almak işimizin önemli bir parçası. 150 Günde 150 Proje, bu değerli yürüyüşün bir simgesi, güçlü bir ifadesidir. Bu anımızı yaşayan herkes ilerleyen zaman diliminde bu günleri anlatacaklar. Bunu ıskalayanlar, gelemeyenler var. Onlar da üzüntü duyacaklar. Hala gelememiş olanlara diyorum ki; gelin, katılın, görün. Makamınız mevkiiniz ne olursa olsun bu tadı siz de yaşayın.

VATANDAŞIMIZ İÇİN AĞZIMIZDAN BAL DAMLIYOR: Güzel şeyler konuşmayı ve yapmayı seven bir anlayışa sahibiz. Özel Halk Otobüsleri temsilcileriyle dün gerçekleştirdiğimiz toplantıda biri dedi ki, ‘Başkanım, şuranız da bir şey’ var. Deyince ben de kendime baktım. ‘Yok bal damlıyor’ dedi. Çok hoşuma gitti. Evet bizim ağzımızdan bal damlıyor. Vatandaşımız için ağzımızdan bal damlıyor. Buna da devam edeceğiz.

PROBLEMLİ BİR DÖNEMDE İŞ ÜRETME ONURUNU YAŞIYORUZ: İstanbul’un birikmiş sorunlarına ve yarınlarına çözüm bulmak için projeler üretiyoruz. Ancak zorluklarımız da var. 2019 Mart ayından bugüne 3,5 yılı bitirdik. Şöyle bir gözünüzün önünden geçirin. Neler yaşamışız? Bir kere üç ayımızı bizden almışlar. Yani 3 aylık dönemi bizden çaldılar. Sonra ikinci seçimi yaptık, görevimize başladık. Ne yazık ki tarihin en önemli salgın hastalıklarından birisi olan pandemiyi, yani o Covid dönemini birlikte yaşadık.

thumbnail
İlginizi Çekebilir
İSTANBUL’DA ARIZALANAN GEMİ AHIRKAPI AÇIKLARINA ÇEKİLDİ: BOĞAZ TRAFİĞİ NORMALE DÖNDÜ

Geçen yıl kasım ayı itibariyle Türkiye Cumhuriyeti tarihinin belki de en önemli ekonomik krizlerinden birisini de yaşadık. 3,5 yıla sığan böylesi kriz ve problemli bir dönemde iş üretme onurunu yaşıyoruz. Kriz hala devam ediyor. Ama biz bu dönemde iş yapabilmeyi başarıyoruz. İyi günlerde, güzel günlerde daha neler yapabileceğimizi varın siz hayal edin. Nasıl ayağa kaldırırız bu şehri ve bu ülkeyi.

DIŞLAYICI TAVRI AKLIMIN UCUNDAN BİLE GEÇİRMEDİM: İlçe belediye başkanlığı dönemimde ilçe sorunlarının nasıl ötekileştirildiğini iyi biliyorum. Dışlayıcı tavır içerisinde olmayı asla aklımın ucundan bile geçirmedim. Sorun varsa çözeriz dedik. Vatandaşın derdine derman olabiliyorsak ne mutlu bize. Gerisine bakmayız. Bunun adı Silivri’dir, Küçükçekmece’dir veya Pendik’tir. Ama bunun adı başka bir yerdir. Her yerin sorununa eşit gözle bakarız. Bu konuda belki iyi dayanışmalar gösterdiğimiz ilçelerden birisi de Silivri Belediyesi. O bakımdan heyetine, yönetimine başkanına teşekkür ederiz.

TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN BÜTÜN EVLATLARINI ÇOK SEVİYORUM: Bir arada düşünebilmek, bir arada iş üretebilmek çok kıymetli. Bunu yapmazsak vatandaşa ihanet ederiz. 16 milyon insanı birbirinden ayırabilir miyiz? Bir şehrin belediye başkanı, belediye başkanı sen hangi partidensin? Sen şuradansın, buradansın diye bakabilir mi Allah aşkına? Burada ne güzel anneler, babalar, hatta anneanneler, babaanneler, amcalar var. Hangi biriniz, bir evladını öbüründen ayırabilir. İster bir şehri yöneten belediye başkanı, ister ülkeyi yöneten bakan ya da cumhurbaşkanı olsun. Ben Türkiye Cumhuriyeti’nin bütün evlatlarını çok seviyorum. Bütün evlatlarını ayırt etmeksizin, şehrimin insanlarını da çok seviyorum ve onlara hizmet etmekten büyük onur duyuyorum.

SİLİVRİ 3. VE 4. ETAP GÖZ ALICI OLDU: Yeşil alanlar, yaş aldıkça güzelleşen, derinleşen, düşündüren, yaşattıkça anılarıyla büyüyen alanlardır. Silivri 4. Etap, konut tasarımıyla, güzelliğiyle, çevresiyle yeşil alanların tanzimiyle, çevresindeki yollarla olan bütünleşmesiyle ve şimdi de bu parkla beraber göz alıcı oldu. Silivri 4. Etap Konut’larının tapu süreci de tamamlandı.”

İBB, KİPTAŞ Silivri Söğütlü Parkı'nı İmamoğlu'nun Katılımıyla Hizmete Açtı

ALİ KURT: 4 AYDA TAMAMLADIK

Kiptaş Genel Müdürü Ali Kurt, Silivri 3. Etap Konutları’nı, ortalama yüzde 60 ilerleme seviyesinde, planı, ruhsatı ve proje için ayrılan parası kasasında olmayan bir durumda devraldıklarını söyledi. Projeyi devralmalarının ardından pandemi süreci ve ekonomik krizle karşı karşıya kaldıklarını anlatan Ali Kurt, buna rağmen batık firmayla birlikte projeyi zamanında bitirmeyi başardıklarını anlattı. Kurt, bu arada hak sahiplerinin bilgilendirmesiyle proje alanında bir parkın da taahhüt edildiğini öğrendiklerini kaydetti. Park alanın mülkiyet, proje ve teknik süreçlerinin çözümü için yaklaşık 2 yıl çalıştıklarını belirten Kurt, temmuz ayında proje sorunlarının çözümüyle birlikte İBB Kiptaş Silivri Söğütlü Parkı’nı 4 ayda tamamladıklarını bildirdi.

AKÇAAĞAÇ, IHLAMUR, ERGUVAN

Genel Müdür Ali Kurt’un verdiği bilgilere göre, 23 dönümden oluşan İBB Kiptaş Silivri Söğütlü Parkı’nda 670 metre bisiklet yolu, 660 metre koşu yolu, fitness alanı, piknik masaları, koru piknik alanı, çim teras, bitki gösteri alanları, mini futbol sahası, basketbol sahası, spor aletleri, içerisinde trambolin, zıpzıp, tahterevalli, kuleli oyun grubu olan oyun adası, ahşap platform, içerisinde ahşap oyun evi ve zıpzıp yer alan mini oyun alanı, süs havuzunun yer aldığı havuzlu teras, yeşil tepe ve büfe yer alıyor. 

Parkta 316 adet ağaç da bulunuyor. Parka yer alan bitki ve ağaçların bazıları şöyle: Uludağ Göknarı, Atlas Sediri, Manolya Ağacı, Mabet Ağacı, Zeytin Ağacı, Çınar, Akçaağaç, Ihlamur, Erguvan, Hanımeli, Gaura, Kartopu, Lavanta, Biberiye. 

İBB, KİPTAŞ Silivri Söğütlü Parkı'nı İmamoğlu'nun Katılımıyla Hizmete Açtı 1

İBB, KİPTAŞ Silivri Söğütlü Parkı’nı İmamoğlu’nun Katılımıyla Hizmete Açtı
Hemen Abone Olun, İlk Sizin Haberiniz Olsun!

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!