BATUR: İŞÇİMİZİ, MEMURUMUZU ENFLASYONA EZDİRMEDİK

service

BATUR: İŞÇİMİZİ, MEMURUMUZU ENFLASYONA EZDİRMEDİK

Belediye Meclisi toplantısında konuşan Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, belediyede çalışan işçi ve memurların toplu iş sözleşmelerinin de uyum içinde sonlandırıldığını belirterek, “İşçimizi, memurumuzu enflasyona ezdirmedik” dedi. Batur, ilçedeki kahveci esnafına yönelik yardımlarla ilgili açılan soruşturmaya Sayıştay’dan beraat kararı geldiğini söyledi. Batur, “Bu, işimizi ne kadar doğru yaptığımızın en güzel kanıtıdır. Elimizden geldiğince esnafa yaptığımız yardımın doğru olduğunun da kanıtı oldu” diye konuştu.

Konak Belediye Meclisi’nin şubat ayı birinci oturumu Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi’nde Konak Belediye Başkanı Abdül Batur’un yönetiminde bugün yapıldı. CHP Konak İlçe Başkanı Akın Küçükoğullarından, Ak Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı Taner Deniz ve Konak muhtarlarının da izlediği toplantı açılışında Başkan Batur, iki müjdeli haber verdi. Sayıştay’ın kahveci esnafına yapılan yardımlarla ilgili CHP grubunu kapsayan soruşturmasının beraat ile sonuçlandığını dile getiren Başkan Batur, işçi ve memurlara da toplu iş sözleşmelerinin tam bir uyum içerisinde ve Konak Belediyesi emekçilerini enflasyona ezdirmeyen bir şekilde sonuçlandığını açıkladı.

BATUR: “İŞİMİZİ DOĞRU YAPTIĞIMIZIN KANITIDIR”

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, özellikle pandemi dönemi kısıtlamalarından en çok etkilenen kesimlerden olan kahveci esnafına yapılan yardımlarla ilgili Sayıştay soruşturmasından beraat kararı geldiğini söyledi. Başkan Batur, “İzmir Kahveciler Esnaf Odasıyla birlikte ilçedeki kahveci esnafına yardımla ilgili Sayıştay bir sorgu çıkarmıştı. Meclis CHP grubunda görev yapan arkadaşlarımızla birlikte gerekli savunmalarımızı hazırlayıp Sayıştay’a takdim etmiştik. Bugün beraat kararı geldi. Bu, işimizi ne kadar doğru yaptığımızın en güzel kanıtıdır. Elimizden geldiğince esnafa yaptığımız yardımın doğru olduğunun da kanıtı oldu” dedi.

“İŞÇİMİZİ, MEMURUMUZU ENFLASYONA EZDİRMEDİK”

Başkan Batur belediyede çalışan işçi ve memurların üye olduğu sendikalarla yürütülen görüşmelerin uyum içerisinde tamamlandığını ve karara bağlandığını açıkladı. Konak Belediyesi emekçilerinin enflasyona ezdirilmediğinin altını çizen Başkan Batur, şunları söyledi:

“Toplu iş sözleşmeleriyle ilgili olarak hem memur sendikamız Tüm Yerel-Sen’in İzmir 2 No’lu Şubesi hem işçilerimizin sendikası DİSK’e bağlı Genel-İş İzmir 5 No’lu Şubeyle yaptığımız görüşmeler olumlu şekilde sonuçlandı ve bağıtlandı. Hem belediyemiz hem sendikalarımızla tam bir uyum ve anlayış içinde görüşmelerimizi sürdürdük. Geldiğimiz ekonomik noktada, daha da fazla vermek isterdik ama belediyemizin de gücü belli, aynı zamanda da iş yapma kapasitemiz ve isteğimiz var, verdiğimiz sözler var. Bunların yerine getirilmesi noktasında anlayışla karşıladılar. Ama işçimizi, memurumuzu enflasyona ezdirmedik.”

PLAN DEĞİŞİKLİĞİ KOMİSYONLARDA

Toplantıda, Umurbey Mahallesi’nde resmi kurum alanı olarak belirlenen ve İzmir İl Emniyet Müdürlüğü’ne tahsis edilen alanla ilgili İzmir 1 Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu ve İzmir 1 Numaralı Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’nda alınan kararlar doğrultusunda yeniden düzenlenen plan değişikliği meclise ek önergeyle sunuldu. Plan değişikliği talepleri İmar- Tarihsel ve Kültürel Değerleri Koruma Komisyonlarına havale edildi.

 

Art’s Magazin  Yurt

BATUR: İŞÇİMİZİ, MEMURUMUZU ENFLASYONA EZDİRMEDİK

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!