• İmsak 05:12
  • Güneş 06:40
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:47
  • Akşam 19:36
  • Yatsı 20:58
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
İMSAKİYE 2023 - İstanbul

BUCA BELEDİYESİ’NİN ÇÖZÜM MERKEZİ, 8 AYDA 33 BİN 139 TALEBİ YERİNE GETİRDİ  

featured
service

BUCA BELEDİYESİ’NİN ÇÖZÜM MERKEZİ, 8 AYDA 33 BİN 139 TALEBİ YERİNE GETİRDİ  

Yurttaştan gelen talep, öneri ve şikayetlere hızlı çözüm bulmak amacıyla hizmet veren Buca Belediyesi Sarı Masa Çözüm Merkezi, 8 ayda 33 bin 139 talebi yerine getirdi. 

Bucalılar’ın yerel yönetimlerle ilgili taleplerine cevap vermek adına kurulan Sarı Masa Çözüm Merkezi, belediyenin internet sitesi, e-posta, yüz yüze başvurular ve sosyal medya üzerinden çağrıları yanıtlamayı sürdürüyor. Çalışmalar kapsamında 8 ay önce kurulan Çözüm Merkezi’nde şimdiye dek 33 bin 139 talep çözüme kavuşturuldu.

Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, hizmet sayesinde yurttaşın talep ve şikayetlere rahatça çözüm sunabildiklerini belirterek, şunları söyledi:

“8 ay önce Sarı Masa ekibimizi kurduk. Sarı Masa demek Buca Belediyesi demektir. Vatandaşlarımız Buca Belediyesi’ne bir öneri ile gittiğinde karşılıksız kalmasın. Karşısında bir muhatap bulsun. Önerisi, şikayeti ne ise dinlensin, bir an evvel yerine getirilsin diye hayata geçirilmiş bir projedir. Tüm bu öneri ve talepler alındıktan sonra vatandaşlara geri dönülerek sorunun çözümüne ilişkin bilgi de sunuyoruz. ‘Talebiniz şu zamanda yerine getirildi’ diyoruz. Gelen talepler mahalle mahalle sisteme işleniyor. En çok talebin geldiği konular, veterinerlik işleri ve fen işleri ile ilgili. En çok gelen talep ise kedi tedavisi isteği. Sonrasında ise yollarla ilgili yaşanan sıkıntılar var.”

YÜZDE SEKSEN MEMNUNİYET SAĞLANDI

Sistemde talepte bulunan yurttaşların memnuniyet oranını görebildiklerini söyleyen Kılıç, bu oranın yüzde seksenlerde olduğunu paylaştı. Kılıç, “8 ayda 18 bin 165 kişi Sarı Masa’yı kullanmış. Bu oldukça iyi bir rakam” dedi.

Art’s Magazin  Yurt

BUCA BELEDİYESİ’NİN ÇÖZÜM MERKEZİ, 8 AYDA 33 BİN 139 TALEBİ YERİNE GETİRDİ  

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!