Şimdi SEO İçin Bir Profesyonelle Çalışın

İZMİR ATATÜRK OSB YÖNETİM KURULU BAŞKANI CENK KARACE: “ARA ELAMANDA BÜYÜK PROBLEM VAR. ARA ELEMAN BULMAK MÜHENDİS BULMAKTAN YÜZ KAT DAHA ZOR”

service

İZMİR ATATÜRK OSB YÖNETİM KURULU BAŞKANI CENK KARACE: “ARA ELAMANDA BÜYÜK PROBLEM VAR. ARA ELEMAN BULMAK MÜHENDİS BULMAKTAN YÜZ KAT DAHA ZOR”

KERİM UĞUR

İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Cenk Karace, “Ara elemanda büyük problem var. Bugün bir forklift operatörü, bir CNC operatörü, kaynakla çalışan bir kardeşimizi bulmak inanın makine mühendisine ulaşmaktan yüz kat daha zor. Bir işletme mühendisine ulaşmaktan bin kat daha zor. Çok işletme, makine mühendisi arkadaşlar başvuruyor, maalesef o kadar çok fakülte yapılmış ki o kadar çok makine mühendisi, işletme mühendisi, iktisatçı var ki onlara da tabi bir rol veremiyoruz” dedi.

Geçen hafta gerçekleştirilen seçimde İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçilen Cenk Karace, yönetim kurulu üyeleriyle bugün basın toplantısı düzenledi. Karace, şunları söyledi:

“TÜRKİYE’NİN EN ÖNEMLİ ORGANİZE BÖLGELERİNDEN BİRİ OLMASI İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”

 “45 bin istihdam kapasitemiz var. 2,5 milyar dolar ihracat yapabiliyoruz. 1,5 milyar dolar da ithalatımız var yani baktığınızda cari açık vermeyen en önemli bölgelerden biri Atatürk Organize Sanayi Bölgesi. Hatta 1 milyar dolara yakında ülke ekonomisine artış sağlıyoruz. Toplamda da iç piyasa ile birlikte 8 milyon dolarlık bir ticaret hacmi var. Bu bir bayrak yarışıdır bir maraton değildir. Biz de bu bayrağı alıp en iyi noktalara getirip organizemizi Türkiye’nin sayılı organizeleri bölgelerinden biri olması adına gerekli çalışmaları yapacağız.

“ARA ELEMANDA BÜYÜK PROBLEM VAR”

Çok önemli konularımızdan biri etkin insan kaynakları birimi oluşturmak zorundayız. Çünkü sanayideki en önemli konulardan birisi ara eleman. Ara eleman da büyük problem var. Bugün bir forklift operatörü bulmak bir CNC Operatörü bulmak, kaynakla çalışan bir kardeşimizi bulmak inanın makine mühendisine ulaşmaktan yüz kat daha zor. Bir işletme mühendisine ulaşmaktan bin kat daha zor. Bunu çok işletme mezunu, makine mühendisi arkadaşlar başvuruyor maalesef o kadar çok fakülte yapılmış ki o kadar çok makine mühendisi, işletme mühendisi, iktisatçı var ki onlara da tabi bir rol veremiyoruz. Bu anlamda mavi yaka istihdamında rol alacağız. Bunun hem eğitiminde hem de firmalara bu eğitilmiş personelleri kazandırmakta. Bununla ilgili gazete ilanları da vereceğiz.”

“GÜNEŞ ENERJİSİ TARLALARI OLUŞTURACAĞIZ”

Çalışma planlarının arasında enerji tarlaları kurmak olduğunu belirten Atatürk Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Cenk Karace, şunları söyledi:

 “Biz enerji kümeleri oluşturmak istiyoruz. Yani rüzgar enerji santralleri, güneş enerjisi tarlaları oluşturacağız. Güneş enerjisi tarlaları oluşturacağız. Bu ne demek, burada 50-100 arkadaş bir sermaye koyacak ve bu sermayelerle bu tarlaları yapacağız ve bu rüzgar enerjisi santrallerini oluşturacağız. Belki imkanları ileri giderse baraj yapabilir ya da kiralayabiliriz. Bu noktada düşüncelerimiz var. Bunları da hayata geçireceğiz. Daha büyüklerini hayata geçirdik bunları da hayata geçirmemek için önümüzde hiçbir neden olmadığını düşünüyorum. Enerji sanayinin önündeki en büyük sorun. Her şeyi devletten beklememeliyiz biz de bir şeyler yapmalıyız noktasında düşüncelerimiz var”

 

Art’s Magazin  Gündem

İZMİR ATATÜRK OSB YÖNETİM KURULU BAŞKANI CENK KARACE: “ARA ELAMANDA BÜYÜK PROBLEM VAR. ARA ELEMAN BULMAK MÜHENDİS BULMAKTAN YÜZ KAT DAHA ZOR”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!