• İmsak 05:14
  • Güneş 06:42
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:46
  • Akşam 19:35
  • Yatsı 20:56
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
İMSAKİYE 2023 - İstanbul

İZMİR İLE FRANKFURT ARASINDAKİ İLİŞKİLER GÜÇLENİYOR

featured
service

İZMİR İLE FRANKFURT ARASINDAKİ İLİŞKİLER GÜÇLENİYOR

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Almanya’nın Frankfurt Belediyesi, iki kent arasında kültürel, sosyal, ticari ve ekonomik iş birliğini artırmak amacıyla ‘İyi Niyet Beyanı’ imzaladı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Özuslu, şehre gelen Almanya’nın Frankfurt Belediye Başkanı Dr. Eskandari Grünberg’i ağırladı. Ziyarette, Frankfurt Belediyesi ile İzmir Büyükşehir Belediyesi arasında kültürel, sosyal ve ticari-ekonomik iş birliği olanaklarının gelişmesi amacıyla İyi Niyet Beyanı imzalandı.

“İLİŞKİLERİMİZİ GÜÇLENDİRECEĞİZ”

İyi Niyet Beyanı’nın şehirlerarası ilişkilerde çok faydalı olacağına belirten Başkan Vekili Özuslu, “Biz, belediyeler olarak aramızdaki ilişkiyi güçlendirebilir ve geliştirebiliriz. Kültür, sanat, müzik, spor üzerinde aramızdaki bağı kuvvetlendirebiliriz. Biz bu iş birliğine hazırız” diye konuştu.

“İZMİR MÜKEMMEL BİR KENT”

Çok önemli bir görev için İzmir’de olduklarını dile getiren Frankfurt Belediye Başkanı Dr. Grünberg, “İzmir, bir Avrupa kenti. İzmir, çok mükemmel bir kent. Fikirleri güzel bir kent. Önümüzdeki yılların Türkiye açısından daha iyi olacağını biliyoruz. İmzaladığımız İyi Niyet Beyanı çok önemli. Bu beyan, iş birliklerimizin geliştirilmesi ve dostluğumuzun katlanarak artmasını sağlayacak. Bugün burada olmaktan ve sizin dostluğunuzu görmekten onur duyuyorum. Frankfurt’ta Türk kökenli 50 bine yakın vatandaşımız var. Almanya’daki Türkiye imajının değişmesi, bu yaptığımız anlaşmalarla sağlanacak. Dostlukların geliştirilmesi açısından ekonomik anlaşmalar, kültürel faaliyetler, eğitim, çevre ve yardım konuları son derece önemli” dedi.

Ziyarette, İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Barış Karcı, Frankfurt Parlamento Başkanı Hilime Aslaner, Dünya Kenti İzmir Derneği (DİDER) Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ahmet Güler, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Ruhi Su Can Al, DİDER Frankfurt Ofis Başkanı Arif Arslaner, Frankfurt ve İzmir Büyükşehir Belediyesi bürokratları da yer aldı.

Art’s Magazin  Yurt

İZMİR İLE FRANKFURT ARASINDAKİ İLİŞKİLER GÜÇLENİYOR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!