KONAK BELEDİYESİ’NİN SEMT EVİ’NDE AÇILAN KURSLAR İLGİ GÖRÜYOR

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

KONAK BELEDİYESİ’NİN SEMT EVİ’NDE AÇILAN KURSLAR İLGİ GÖRÜYOR

Konak Belediyesi’nin geçen ay hizmete sunduğu Prof. Dr. Nermin Abadan Unat Semt Evi bünyesinde açılan kurslar ilgi görüyor. 

Konak Belediyesi’nin restorasyonuyla eğitim yuvasına dönüşen Prof. Dr. Nermin Abadan Unat Semt Evi hobi, meslek ve kişisel gelişim kurslarıyla Konaklıların yeni adresi oldu. Hukukçu, sosyolog, siyaset ve iletişim bilimci Prof. Dr. Nermin Abadan Unat’ın adını taşıyan ve Unat’ın katıldığı törenle hizmete açılan semt evinde verilen kurslara 150’ye yakın kursiyer kayıt yaptırdı. 

Merkezde takı tasarımı, makrome örgü yapımı, ahşap boyama ve vernikleme elemanı, kişisel gelişim, kuantum ve farkındalık, punch nakışı, diksiyon ve yabancılar için Türkçe kursları veriliyor. Konak Halk Eğitim Merkezi’nin eğitimcileri tarafından verilen kursların katılımcılarının çoğunluğunu kadınlar oluşturuyor. Merkezde ücretsiz bireysel psikolojik danışmanlık hizmeti de veriliyor.

Yabancılar için Türkçe kursuna devam eden ve üniversite eğitimi için Türkiye’de bulunan İranlı Soroush Ashatarı, kursa ilişkin düşüncelerini şöyle aktardı: 

“Yaklaşık bir aydır Türkçe kursuna geliyorum. Üniversitem için Türkçe okuyorum. Bu kurstan çok memnunum. Bence öğretmenimiz Türkiye’nin en iyi öğretmenlerinden biri.”

Çin’den gelen Li Fu ise “İzmir’de hemen hemen dört yıldır yaşıyorum. Türkiye’yi çok seviyorum, bu yüzden, Türkçe’yi de daha iyi anlamak için bu kursa geliyorum” dedi.

 

 

Art’s Magazin  Yurt

KONAK BELEDİYESİ’NİN SEMT EVİ’NDE AÇILAN KURSLAR İLGİ GÖRÜYOR

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!