NARLIDERE BELEDİYESİ YUKARIKÖY’ÜN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRİYOR

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

NARLIDERE BELEDİYESİ YUKARIKÖY’ÜN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRİYOR

Narlıdere Belediyesi, ilçenin tarihi dokusunu korumak için hayata geçirdiği Yukarıköy Projesi’ne entegre olan alana, yeni bir meydan, yaya yolu ve dinlenme alanı kazandırıyor. Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, Yukarıköy’ün ilçe için önemine dikkat çekerek, “Restorasyonların büyük ölçüde bittiği ve çevre düzenlemelerinin yapıldığı projemize şimdi de bir nazar boncuğu kazandırıyoruz. Dünya turizm trendlerinin değiştiği bu günlerde ilçemizi günübirlik turizmin en önemli aktörlerinden biri yapacağız. Yukarıköy de bu hedefimizde başrol oynayacak” diye konuştu.

Narlıdere’nin ilk yerleşim yeri Yukarıköy Mahallesi’nde sürdürülen ‘Yukarıköy Sokak Sağlıklaştırma ve Kentsel Tasarım Uygulama Projesi’nde sona gelinirken; Narlıdere Belediyesi, bölgeye yeni bir yaşam alanı daha kazandırıyor. Belediye, Yukarıköy Restorasyon bölgesinde bulunan alana yeni bir meydan, yaya yolu ve dinlenme bölümlerinin bulunduğu bir nefes alanı yaratıyor. Çevre düzenlemeleri ve peyzaj çalışmalarının gerçekleştirileceği, meyve ağaçlarıyla donatılacak alan, Yukarıköy Projesi’ne değer katacak.

Bölgede yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, Yukarıköy Restorasyonu’na entegre olacak alanın, projenin nazar boncuğu olacağını söyledi.

“YUKARIKÖY, TURİZMDE BAŞROL OYNAYACAK”

Hayata geçirdikleri proje ile Yukarıköy’ün geleneksel yerleşim dokusuna sahip çıktıklarını dile getiren Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, şunları söyledi:

“Yukarıköy, İzmir’de bir benzeri olmayan bir yer. Gerek tarihi dokusuyla gerekse de burada yaşayan yerli halkıyla geçmişin izlerini korumaya devam ediyor. Biz de bu projeyle bölgeye ve kültürümüze sahip çıkıyor, Narlıdere’nin tarihini geleceğe taşıyoruz. Restorasyonların büyük ölçüde bittiği ve çevre düzenlemelerinin yapıldığı projemize şimdi de bir nazar boncuğu kazandırıyoruz. Yukarıköy ile entegre olan alana güzel bir meydan, yaya yolu ve dinlenme alanı yapıyoruz. Dünya turizm trendlerinin değiştiği bu günlerde ilçemizi günübirlik turizmin en önemli aktörlerinden biri yapacağız. Yukarıköy de bu hedefimizde başrol oynayacak. Bunu yaparken de turizmin yarattığı olumlu iklimden yerel halkın faydalanmasını sağlayacağız. Sürdürülebilirlik ve yerelden kalkınma anlayışıyla kentin turizmini güçlendirecek ve bölge sakinlerine daha iyi bir yaşam sunacağız.” 

Art’s Magazin  Yurt

NARLIDERE BELEDİYESİ YUKARIKÖY’ÜN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRİYOR

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!