Şimdi SEO İçin Bir Profesyonelle Çalışın

ÇİĞLİ BELEDİYE BAŞKANI GÜMRÜKÇÜ, KURUM ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR

featured
service

ÇİĞLİ BELEDİYE BAŞKANI GÜMRÜKÇÜ, KURUM ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR

Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, alt ve üstyapı hizmeti sağlayan kurumları ziyaret ederek, ilçe genelinde devam eden çalışmalarla ilgili görüşmelerde bulunmaya devam ediyor. 

Kurum ziyaretlerini sürdüren Başkan Gümrükçü, İzmir Su ve Kanalizasyon İdaresi (İZSU) Genel Müdürü Ali Hıdır Köseoğlu, Gediz Elektrik Dağıtım İzmir Metropol Bölge Müdürü Ali Arcan, İZMİRGAZ Genel Müdürü Ahmet Yetik, Türk Telekom Bölge Müdürü Semih Elibol ve Devlet Su İşleri (DSİ) Bölge Müdürü Birol Çınar ile görüştü. İlçe genelinde devam eden alt ve üstyapı çalışmalarının son durumuyla ilgili yetkililerden bilgi alan Gümrükçü, yurttaşların sert geçmesi beklenen kış aylarında su, elektrik, internet ve doğalgaz gibi temel ihtiyaçlarıyla ilgili sıkıntı yaşamaması amacıyla görüşmelerine devam ediyor.

Ziyaretlerle ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Gümrükçü, şöyle konuştu:

“GELECEK YIL KENTİMİZİN YÜZDE 90’ININ ALTYAPI SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ”

“Kentleşme sürecini henüz tamamlamamış bir ilçe olarak farklı mahallelerimizde su, elektrik, internet ve doğalgaz altyapı çalışmaları devam ediyor. Bu çalışmaların kış aylarında günlük yaşantıyı sekteye uğratmaması için kurum müdürleriyle görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Artan nüfus yoğunluğu, yeni yapılaşma ve yerleşim bölgelerine öncelik verilmesi, geçmişteki yatırımlarla ihtiyaçlarını karşılayamamış bölgelerin tespit edilerek o bölgelere hizmet götürülmesi noktasında aracılık ve öncülük yapıyoruz. Kurumların yatırım planlarıyla, kentin gelişme doğrultularını paylaşarak tartışıyoruz ve Çiğli Belediyesi olarak onların yatırım planlarına yön vermeye çalışıyoruz. Ayrıca herhangi bir olumsuzluğa sebebiyet vermemesi adına kurumların yatırımlarından kaynaklı kazı bölgelerini denetlemeyi sürdürüyoruz. Göreve geldiğimiz günden bugüne aciliyet durumuna göre kentimizin birçok noktasındaki altyapı sorununu çözdük. Gelecek yıl planlamalarımız doğrultusunda kentimizin yüzde 90’ının altyapı sorununu kalıcı olarak çözüme kavuşturacağız. Gösterdikleri iş birliğinden ötürü tüm kurum müdürlerine teşekkür ediyorum. Çiğli’de altyapı hizmeti sağlayan kurumlarla koordineli bir şekilde hareket ederek çalışmaların vatandaşlarımıza çile değil konfor olarak dönmesini sağlayacağız.”

“SASALI VE KAKLIÇ’A MÜJDEYİ VERECEĞİZ”

Sasalı ve Kaklıç Mahallelerinin doğalgaz ihtiyacıyla ilgili de konuşan Gümrükçü, “Sasalı ve Kaklıç köy merkezlerinde ikamet eden vatandaşlarımızın uzun yıllardır beklediği doğalgaz müjdesini vermek için görüşmelerimizi ve çalışmalarımızı hızlandırdık. Olumlu gelişmeler var. Süreç netleştikten sonra detaylı açıklamaları yapacağız. Umarım kentimizin uzun yıllardır çözüm bekleyen bu sorununu da nihayete erdireceğiz” dedi. 

 

ÇİĞLİ BELEDİYE BAŞKANI GÜMRÜKÇÜ, KURUM ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!