TORBALI’DA ‘3. TİYATRO GÜNLERİ’ SONA ERDİ

featured
service

TORBALI’DA ‘3. TİYATRO GÜNLERİ’ SONA ERDİ

Torbalı Belediyesi’nin ilkini 2019’da ikincisini ise pandemi nedeniyle geçen yıl düzenlediği ‘3. Tiyatro Günleri’ sona erdi.

Dünya klasiklerinden olan ‘Fareler ve İnsanlar’ romanından uyarlanan tiyatro gösterisi ile başlayan ‘3. Torbalı Tiyatro Günleri’ dün ‘son meddah’ olarak bilinen, usta oyuncu Mehmet Esen’in gösterisiyle final yaptı. Üç gün boyunca ilçedeki binlerce tiyatroseverin katılım gösterdiği ‘Tiyatro Günleri’ bir sosyal sorumluluk projesine de katkı koydu. Köy okullarının kütüphanelerinde yaşanan kitap sorununa da dikkat çekmek isteyen Torbalı Belediyesi, gösteriler öncesi tiyatroseverlerden bilet olarak kitap bağışı kabul etti.

‘Tiyatro Günleri’ Dionysos Tiyatro’nun hazırladığı ‘Fareler ve İnsanlar’ isimli tiyatro oyunu ile başladı. İkinci günde Bodrum Belediye Tiyatrosu tarafından sahnelenen ‘Uçurtmanın Kuyruğu’ oyunu perdelerini açtı. Kapanış günü ise ‘Meddah’ isimli oyunuyla ünlü tiyatro sanatçısı Mehmet Esen, sanatseverlerin karşısına çıktı. Ünlü oyuncuya Torbalı Belediyesi tarafından ‘Yaşam Boyu Onur Ödülü’ verildi. İsmail Uygur Kültür Merkezi’nde sahnelenen oyunlara İzmir’in dört bir yanından sanatseverler ilgi gösterdi.

Üç günün sonunda yaklaşık 2 bin 500 kişinin takip ettiği gösteriler, sık sık alkışlarla kesildi. Torbalı’nın artık tiyatro ve sanatla özdeşleşen bir şehir haline geldiğini belirten Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin, şunları söyledi:

“MAYIS AYINDA ‘3. METROPOLİS TİYATRO FESTİVALİ’ GERÇEKLEŞECEK”

“Kentimizin sanatla anılması için kültür ve sanat etkinlikleri ile vatandaşlarımızın buluşması için elimizden gelen çabayı sarf ediyoruz. Bu kapsamda Torbalı Tiyatro Günleri’nin bu yıl üçüncüsünü düzenledik. Üç gün boyunca çok önemli oyunlar ilçe sakinlerimizle buluştu. Biz ayrıca bu gösterilerin girişinde kitap bağışlarını kabul ettik. Topladığımız kitaplar köy okullarına ulaşacak. Torbalı’da tiyatro oyunları sahnelenmeye devam edecek. Mayıs ayında 3. Metropolis Tiyatro Festivalimiz gerçekleşecek. Onun da detayları önümüzdeki günlerde netlik kazanacak.”

Art’s Magazin  Yurt

TORBALI’DA ‘3. TİYATRO GÜNLERİ’ SONA ERDİ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!