• İmsak 05:14
  • Güneş 06:42
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:46
  • Akşam 19:35
  • Yatsı 20:56
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
İMSAKİYE 2023 - İstanbul

ALİ ÖZTUNÇ: “3 KATLI BİNALARIN HEPSİ AYAKTA, ÇOK KATLILAR YIKILDI. BELEDİYENİN YANLIŞ RUHSAT VERMESİNİN BARİZ ÖRNEĞİ”

service

ALİ ÖZTUNÇ: “3 KATLI BİNALARIN HEPSİ AYAKTA, ÇOK KATLILAR YIKILDI. BELEDİYENİN YANLIŞ RUHSAT VERMESİNİN BARİZ ÖRNEĞİ”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, 6 Şubat depreminde Kahramanmaraş’ta ayakta kalan yapıları göstererek “Buradaki 3-4 katlı binaların hepsi ayakta. Geçmişte burası 3 katın üzerine izin verilmezdi. Ne zaman ki çok kata izin verildi, depremde hepsi yıkıldı. Bu belediyenin yanlış ruhsat vermesi, yerel yönetimlerin hatasının çok bariz bir örneğidir” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, 1 ay önce meydana gelen depremde büyük bir kısmı yıkılan Kahramanmaraş’ın sokaklarında mevcut durumu inceledi. Öztunç, şunları söyledi:

“3 KATLI BİNALARIN HEPSİ AYAKTA, ÇOK KATLILAR YIKILDI. BELEDİYENİN YANLIŞ RUHSAT VERMESİNİN BARİZ ÖERNEĞİ”

“Şu anda bulunduğum yerde çok katlı yapılar vardı. Son 20-25 yılda verilen ruhsatlarla 8-10 katlı yapılar vardı. Oysa burası Bahçelievler dediğimiz bölge, buradaki daha önceki yapılaşmaya göre 3-4 katlı binaların hepsi ayakta. Hiçbirine bir şey olmamış. Geçmişte burası 3 katın üzerine izin verilmezdi. Ne zaman ki çok kata izin verildi, depremde hepsi yıkıldı. Yani çok katlı olmaması gerekiyor burası, çok katlılar depremde yıkıldı. Olması gereken 3 katlılar ayakta duruyor hala. Bu belediyenin yanlış ruhsat vermesi, yerel yönetimlerin hatasının çok bariz bir örneğidir.

“DEPREMİN ACI TABLOLARINDAN BİRİSİ İŞTE BU”

Depremin üzerinden 1 ay geçti, burası Maraş’ın en işlek caddesiydi, Trabzon Bulvarı dediğimiz cadde. Her yer yıkıldı. Bölgede bizim daha önce il başkanlığımızın olduğu yer. Burası esnaftı hep, çarşıydı. Burada fotoğrafçı vardı gördüğünüz gibi fotoğraflar duruyor. Maalesef enkazdan bunlar kaldı. Çok sayıda çocuk fotoğrafı var. Burada binlerce insan yaşamını yitirdi maalesef. Belki yakınları gelir görür fotoğrafları alır diye bırakılmış fotoğraflar. Depremin acı tablolarından birisi işte bu.”

 

Art’s Magazin  Gündem

ALİ ÖZTUNÇ: “3 KATLI BİNALARIN HEPSİ AYAKTA, ÇOK KATLILAR YIKILDI. BELEDİYENİN YANLIŞ RUHSAT VERMESİNİN BARİZ ÖRNEĞİ”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!