Kaiko Raporları En Çok İşlem Gören Fiat Kore Won’u Diyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kaiko Raporları En Çok İşlem Gören Fiat Kore Won’u Diyor

Kripto HaberleriGüney Kore wonu, 2024’ün ilk çeyreğinde dünya genelinde en çok işlem gören fiat para birimi olarak kripto paraları solladı.

Table of Contents

Toggle

Kaiko Raporları En Çok İşlem Gören Fiat Kore Won’u Diyor

Kaiko’nun 15 Nisan’da yayınlanan bir araştırma raporunda, merkezi kripto borsalarındaki işlem hacminin yaklaşık 456 milyar dolar olduğu görüldü. Böylece won, 455 milyar dolarlık ABD doları hacmini geride bırakmayı başardı. Araştırma firmasının won’un artan üstünlüğü için gösterdiği gerekçe ise Kore kripto para borsaları arasındaki “ücret savaşı” gibi görünüyor.

İyileşen Makroekonomik Ortam Ve Kore Borsaları Arasındaki Şiddetli Rekabet, Mart Ayı Başında İki Yıldan Uzun Bir Sürenin En Yüksek Seviyesine Ulaşan Kore Piyasalarındaki Ticaret Hacmini Artırdı. 2024 Yılının İlk Çeyreğinde Güney Kore Wonu Kümülatif Ticaret Hacmi Bakımından ABD Dolarını Geride Bıraktı.

Rapor

2021’den bu yana, bölgenin en iyi kripto para borsası olan Upbit, Güney Kore kripto para piyasasının %82’sinden fazlasına hükmediyor. Bununla birlikte, son dönemde Bithumb ve Korbit borsaları tarafından 2023’ün sonlarında sıfır ücret kampanyalarının başlatılmasıyla da görüldüğü üzere, rakip borsalar artık her zamankinden daha rekabetçi.

Korbit’in Pazar Payı %1’in Altında Kaldı

Ekim 2023’te sıfır ücret politikası ticaretinin uygulanmasını takip eden aylarda Bithumb’ın pazar payı üçe katlanırken, Korbit’in pazar payı ise %1’in altında kalmaya devam etti. Zira Kaiko, Bithumb‘ın uygulamakta olduğu sıfır ücret stratejisinin bir sonucu olarak gelirlerinde önemli bir kayıp yaşadığına inanıyor.

Uyguladığı Katı Sıfır Ücret Stratejisine Ve Bunun Sonucunda Ticaret Hacminde Yaşanan Artışa Rağmen, Bithumb’ın Yıllık Geliri 2023 Yılında %60 Oranında Düştü. Gelirdeki Önemli Düşüş, Borsanın Sıfır Ücret Kampanyasını Lansmanından Sadece Beş Ay Sonra, 5 Şubat’ta Durdurmasına Neden Olmuş Olabilir.

Kaiko

gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw==

Kripto Haberleri ve Gündemini Takip Etmek İçin Crypto Data Space‘i Ziyaret Edin

Kripto Haberleri

Kaiko Raporları En Çok İşlem Gören Fiat Kore Won’u Diyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!