LÜLEBURGAZ’DA PANCAR ŞEFLİĞİ’NİN SATIŞA ÇIKARILMASINA KARŞI 10 BİN İMZALI DİLEKÇE TOPLANDI 

featured
service

LÜLEBURGAZ’DA PANCAR ŞEFLİĞİ’NİN SATIŞA ÇIKARILMASINA KARŞI 10 BİN İMZALI DİLEKÇE TOPLANDI 

Lüleburgaz’da Özelleştirme İdaresi’nce satışa çıkarılan Pancar İşletme Şefliği’nin belediye hizmet alanı olarak kalması için toplanan 10 bin imzalı dilekçe, İlçe Mal Müdürlüğü’ne teslim edildi. Başkan Murat Gerenli konuya ilişkin, “Haklı mücadelemizi ilk günkü kararlılıkla sürdüreceğiz” açıklamasını yaptı. 

Cumhurbaşkanlığı kararıyla belediye hizmet alanıyken, imar planı değiştirilerek beş katlı ayrık konut nizam alanı olarak belirlenen ve sonrasında Özelleştirme İdaresi’nce satışı yapılan Pancar İşletme Şefliği için toplanan 10 bin adet imzalı dilekçe, Lüleburgaz İlçe Mal Müdürlüğü’ne ulaştırıldı. Belediye Başkanı Gerenli, Lüleburgaz Emek ve Demokrasi Platformu bileşenleri ve belediye meclis üyelerinin de yer aldığı teslimde; platform adına aktivist Hakan Dedeoğlu basın açıklaması yaptı. Dedeoğlu, 10 binden fazla imzalı dilekçenin teslim edildiğini belirterek, Pancar Şefliği için mücadele edeceklerini kaydetti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Gerenli de, Lüleburgaz Belediyesi’nin 40 yıllık imar planlarında belediye hizmet alanı olan yerin önce imar planlarının değiştirildiğini, ardından da Özelleştirilme İdaresi’nce satışa çıkarılıp satıldığını hatırlattı. Halkın satışa karşı 10 binden fazla dilekçe imzaladığını da sözlerine ekleyen Gerenli, “Haklı mücadelemizi ilk günkü kararlılıkla sürdürmeye devam edeceğiz” dedi. 

LÜLEBURGAZ’DA PANCAR ŞEFLİĞİ’NİN SATIŞA ÇIKARILMASINA KARŞI 10 BİN İMZALI DİLEKÇE TOPLANDI 
Hemen Abone Olun, İlk Sizin Haberiniz Olsun!

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!