U-14 MİLLİ TAKIM HAVUZU TRAKYA SEÇMELERİ, LÜLEBURGAZ’DA YAPILDI

featured
service

U-14 MİLLİ TAKIM HAVUZU TRAKYA SEÇMELERİ, LÜLEBURGAZ’DA YAPILDI

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TUFAD) ortaklığında düzenlenen ‘U-14 Milli Takım Havuzu Trakya Bölge Karması Seçmeleri’ Lüleburgaz Yıldızları Futbol Akademisi’nde (LYFA) yapıldı.

Trakya’da TFF tarafından dört yıldızlı tesis unvanı verilen tek spor kompleksi olan LYFA, geleceğin yıldız adaylarını ağırladı. TFF ve TUFAD’ın birlikte yaptığı seçmelerde, Trakya’nın dört bir yanından gelen, 2009 doğumlu futbolcular seçilmek için mücadele etti.

TFF Trakya Bölge Sorumlusu Kamil Doygun etkinliğe ilişkin, “Şu anda yapılan etkinlik 2009 doğumlu, U-14 Milli Takımımızın havuzunu oluşturmaktır. TFF’nin 14 bölgesi var. Trakya da bunlardan bir tanesidir. Aşağı yukarı 10 küsur yıldır buraya geliyorum. Özellikle bu tesisi yapanlardan Allah razı olsun diyorum” diye konuştu. 

Yaklaşık 10 yıldır LYFA’da Trakya Karması seçmelerine ev sahipliği yapıldığını belirten TUFAD Kırklareli Şube Başkanı Özay Balcı ise şöyle konuştu:

“Bu bizim ilimiz için, Trakyamız için önemli. Burada emeği olan herkese çok teşekkür ediyorum. Öncelikle bize saha imkanlarını ve diğer imkanları sunan Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli’ye, belediye başkan yardımcılarına ve tesis çalışanı bütün arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Hepimizin derdi ilimizdeki, Trakya’daki ve bölgemizdeki futbola katkı sunmaktır. Dolayısıyla burada herkesin üzerine düşeni yapması gerekiyor. Biz de TUFAD Kırklareli Şubesi olarak bütün arkadaşlarımızla elimizden gelen katkıyı sunmaya çalışıyoruz. İnşallah da çocuklarımızın daha iyi yerlere gelmesi için katkımız olur.”

TUFAD Tekirdağ Şube Başkanı Abdullah Eroğlu da “Şimdi 58 ilde TFF ve TUFAD ile düzenlenen Milli Takım aday kadrosu oluşturuluyor. Biz de Tekirdağ, Kırklareli ve Edirne olarak buna katkıda bulunmaya çalışıyoruz” dedi.

U-14 MİLLİ TAKIM HAVUZU TRAKYA SEÇMELERİ, LÜLEBURGAZ’DA YAPILDI
Hemen Abone Olun, İlk Sizin Haberiniz Olsun!

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!