22. Uluslararası Antalya Piyano Festivali’nden Müzik ve Mizahın Birleştiği Muhteşem Açılış

featured
service

22. Uluslararası Antalya Piyano Festivali’nden Müzik ve Mizahın Birleştiği Muhteşem Açılış

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen 22. Uluslararası Antalya Piyano Festivali, Almanya’nın en iyi performans sanatçıları olan Stephan Weh ve Marcel Dorn’dan oluşan Pianotainment’ın eğlenceyi ve virtüözlüğü buluşturdukları muhteşem dört el piyano gösterisi ile başladı. İlk kez Türkiye’ye gelen ikili, biletleri günler öncesinde tükenen konserlerinde müzikseverlere unutulmaz bir yaşattı.

İLK KEZ TÜRKİYE’YE GELEN PIANOTAİNMENT’TAN UNUTULMAZ ŞOV!

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin en önemli sanat etkinliklerinden olan 22. Uluslararası Piyano Festivali, müzik ve eğlence dolu unutulmaz bir konser ile açılış yaptı.

Muhteşem gece Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri ve Festival İdari Direktörü Cansel Tuncer’in konuşması ile başladı.Festivalin Türkiye’ninve Antalya’nın yüz akı olduğunu belirten Tuncer ‘Bu yıl 22’ncisini gerçekleştirdiğimiz Uluslararası Antalya Piyano Festivalimiz, bizleri bir kez daha, insanlığın ortak paydası ve evrensel dili olan müziğin çatısı altında bir araya getirdi’ dedi.

Almanya’nın en iyi performans sanatçıları olan Stephan Weh ve Marcel Dorn’dan oluşan Pianotainment’ınpiyano komedisi ile virtüözlüğün mükemmel birleşimi olarak tanımlanan gösterileri, sanatseverlerden büyük ilgi gördü.

İlk kez Türkiye’ye gelen Pianotainment grubu, renkli sahne performansları ve sürprizleriyle seyircilere unutulmaz bir gece yaşattı.

Müziği mizahla birleştiren eğlenceli ikili; doğum günü şarkısını farklı ülkelere göre çaldıkları bölümde ve gece boyunca yaptıkları esprilerle salonda kahkaha fırtınası estirdi.

SANAL BATERİ ÇALDILAR!

Konser boyunca seyircilerle iletişim halinde olan Pianotainment grubu dans ettikleri, farklı enstrümanlar çaldıkları renkli ve kendilerine özgü sahne şovlarıyla seyircilerden tam not aldılar. Grubun bateristi Magnus Dauner’in solo performansı ile ikilinin telefon uygulamasıyla yaptıkları sanal bateri şov, dakikalarca alkış yağmuruna tutuldu. Grup konserini, seyircilerle çektikleri selfie ile noktaladı.

Pianotainment grubuna gecenin sonunda, Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Oktay Başaran tarafından teşekkür plaketi ve çiçek verildi. Biletleri günler öncesinden tükenen ve müzikseverlerin yoğun ilgi gösterdiği Festival, 11 Aralık’a kadar yıldızlar geçidine sahne olacak.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

22. Uluslararası Antalya Piyano Festivali’nden müzik ve mizahın birleştiği muhteşem açılış | Art’s Magazin | Kültür & Sanat

22. Uluslararası Antalya Piyano Festivali’nden Müzik ve Mizahın Birleştiği Muhteşem Açılış

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!