İBB Kent Orkestrası ABBA Şarkılarıyla CRR’de

featured
service

İBB Kent Orkestrası ABBA Şarkılarıyla CRR’de

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kent Orkestrası, 10 Şubat’ta, 70’lerin efsane pop grubu ABBA’nın şarkılarıyla, İBB Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu’nda konser verecek.

Ulusal ve uluslararası eserleri tanıtmak amacıyla yurtiçi ve yurtdışında konserler veren İBB Kent Orkestrası, 10 Şubat’ta dinleyicilerin karşısına İsveçli ABBA grubunun unutulmaz şarkılarıyla çıkıyor. Ücretsiz olarak gerçekleşecek konser, saat 20.00’de başlayacak.

İBB Kent Orkestrası’nı Üstüner Büyükgönenç’inyöneteceği konserin sunuculuğunu ise İzzet Öz üstleniyor.

1973’te Eurovision Şarkı Yarışması’nda üçüncü olan “Ring Ring” 1974’te yine aynı yarışmada birinci olan “Waterloo“, grubun ününe ün katan Mamma Mia, klasikler arasına giren “Fernando” ve ABBA ismini ölümsüzleştiren “Dancing Queen” hafızalardan silinmeyecek bu konserde seslendirilecek eserler arasında.

Eurovision tarihinin en iyisi: Waterloo

Müzikleriyle tüm zamanların en iyi grupları arasında gösterilen ABBA, dünyada kendilerine milyonlarca hayran edindi. “Waterloo” şarkısı, grubu 1974’te Eurovision birincisi yaptı. 2005’te, BBC’de yapılan özel bir yayında şarkı “Eurovision tarihinin en iyisi” seçildi. ABBA, dünyanın en önemli müzikali kabul edilen Mamma Mia’nın bestelerinin de sahibi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber AjansıİBB Kent Orkestrası ABBA Şarkılarıyla CRR’de | Art’s Magazin | En Güncel Haberler
İBB Kent Orkestrası ABBA Şarkılarıyla CRR’de

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!