Sanatseverler ‘Sanat Şifadır Gönüllere’ Sergi ve Panelinde Buluştu

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sanatseverler Sanat Şifadır Gönüllere Sergi ve Panelinde Buluştu

Sanatseverler ‘Sanat Şifadır Gönüllere’ Sergi ve Panelinde Buluştu

 

Keçiören Belediyesi ve Sanat Köprüleri tarafından Keçiören Sanat Galerisi`nde düzenlenen ‘Sanat Şifadır Gönüllere’ adlı sergi ve panelin açılışı Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok tarafından yapıldı. Sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği panelin ardından Keçiören Belediyesi Konservatuvarı Halk Oyunları Ekibi tarafından seymen gösterisi düzenlendi. Panelin tamamlanmasıyla sanat galerisindeki sergi alanı gezilerek eserler incelendi.

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok programda yaptığı konuşmada, “Kültür ve sanat, yaşamın güzellikleri ve bizim köklerimizdir. Burada eseri bulunan tüm sanatçılarımızı tebrik ediyor, yüksek sanatımızın yaşatılmasına vesile oldukları için teşekkür ediyorum. Ahmet Kabaklı Abimiz gönüllerde, yüreklerde iz bırakmış bir sanatçıdır. Eserlerine baktığımız zaman kolay yazılmış eserler değildir. Kendisini rahmetle ve minnetle anıyoruz.” dedi.

Türk kültürünün binlerce yıllık geçmişe sahip olduğunu da söyleyen Altınok şunları dile getirdi:

“Alman Enstitüsü’nün yaptığı son araştırmaya göre Türklerin 9 bin 500 yıllık bir tarihi var. Engin, zengin, derin bir tarihimiz var. Dünyaya medeniyeti getiren bir ecdadın torunlarıyız. Kendi eserlerimizi, kimliğimizi, kültürümüzü, zenginliğimizi yaşatmalıyız. Atatürk, ‘Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir’ diyor. Kültürlerini ve sanatlarını kaybeden milletlerin can damarlarından biri kopmuş demektir. Giyimde, kilim ve halıda yaşanmışlıklarımız nakış nakış işlenmiştir. Bunların tamamında kültürümüz vardır. Bir anlam vardır. Tamamı geçmişimizin ve geleceğimizin bütünleşmesidir. Öte yandan şehirlerimizdeki mimarilerimizde de bir estetik bir kültür vardır.” ​

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Sanatseverler ‘Sanat Şifadır Gönüllere’ Sergi ve Panelinde Buluştu | Art’s Magazin | Kültür & Sanat

Sanatseverler 'Sanat Şifadır Gönüllere' Sergi ve Panelinde Buluştu
Sanatseverler ‘Sanat Şifadır Gönüllere’ Sergi ve Panelinde Buluştu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!