Amber Heard’ün Johnny Depp’in kazandığı mahkeme kararına itirazı reddedildi

featured
service

Amber Heard’ün Johnny Depp’in kazandığı mahkeme kararına itirazı reddedildi

ABD’de bir mahkeme, Amber Heard’ün Johnny Depp’in lehine verilen 10 milyon dolarlık tazminat kararının iptal edilmesi talebini reddetti.

Rolling Stone’un aktardığı habere göre, Heard’ün avukatları, mahkemeye aralarında bir jüri üyesinin kimliğinin yanlış tespit edilmiş olması da dahil çeşitli gerekçeler sundu. Yargıç Penney Azcarate, Çarşamba günü Heard’ün talebini reddederek, özellikle jürinin kimliğinin yanlış tespiti konusundaki iddiaların davayla ilgisinin olmadığını, jürinin önyargılı olduğu yönündeki iddianın ise Heard tarafından kanıtlanamadığını belirtti.

Yargıç Azcarate, karar metninde, “Jüri üyesi incelendi, tüm jüri oturdu, tartıştı ve bir karara vardı. Mahkeme’nin elindeki tek kanıt, bu jüri üyesi ve tüm jüri üyelerinin yeminlerine, Mahkemenin talimatlarına ve emirlerine uydukları yönündedir. Bu Mahkeme, jürinin yetkili kararına bağlıdır” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Birkaç hafta boyunca süren Johnny Depp ve Amber Heard arasındaki karalama davası, Johnny Depp’in lehine sonuçlandı. Amber Heard ve avukatları, mahkemenin kararına itiraz ederek, 43 sayfalık bir önerge ile kararın geri çekilmesi için başvuruda bulundu.

3 sayfalık belgede, mahkemede Depp’in sunduğu kanıtların davayı sonlandırmak için yeterli olmadığı ifade edildi. Belgede ayrıca, mahkeme sonucunda Heard’ün Depp’e ödemesine karar verilen 10,3 milyon dolar tazminatın çok yüksek olduğu ve Heard’ün bu tazminatı ödemek için yeterli parası olmadığı belirtildi.

İtiraz için sunulan belgede, jüri üyelerinden birisinin kimlik bilgilerinde tutarsızlık olduğu da iddia edildi. Belgede yer alan ifadelerde 15 numaralı jüri üyesinin, mahkemeye göre 1945 doğumlu olduğu, halka açıklanan belgelerde ise 1970 doğumlu olarak göründüğü aktarıldı. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Amber Heard’ün Johnny Depp’in kazandığı mahkeme kararına itirazı reddedildi | Art’s Magazin | Hayat

Amber Heard’ün Johnny Depp’in kazandığı mahkeme kararına itirazı reddedildi
Hemen Abone Olun, İlk Sizin Haberiniz Olsun!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Art's Magazin - En Güncel Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!