Şimdi SEO İçin Bir Profesyonelle Çalışın

İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU, DEPREMLERDE 48 BİN 448 KİŞİNİN YAŞAMINI YİTİRDİĞİNİ AÇIKLADI

featured
service

İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU, DEPREMLERDE 48 BİN 448 KİŞİNİN YAŞAMINI YİTİRDİĞİNİ AÇIKLADI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “6 Şubat’tan bu yana; Nüfus İdaresi’nin tescil ettiği, deprem nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşlarımızın sayısının 48 bin 448 olduğunu belirtmek isterim. Nüfusa tescil olmayan ve kimliklendirmesi Adli Tıp Kurumu marifetiyle devam eden vatandaşın sayısı ise 1615” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kahramanmaraş merkezli depremlerle ilgili Malatya’da kurulan Afet Koordinasyon Merkezi’nde açıklama yaptı. Soylu, şunları söyledi:

“6 Şubat’tan bu yana; Nüfus İdaresi’nin tescil ettiği, deprem nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşlarımızın sayısının 48 bin 448 olduğunu belirtmek isterim. Bunların içerisinde yabancı uyruklu sayısı ise 6 bin 660 ve bunların büyük bir bölümü Suriyeli kardeşlerimiz. Şu anda nüfusa tescil olmayan ve kimliklendirmesi Adli Tıp Kurumu marifetiyle devam eden vatandaşın sayısı ise 1615, bunların bir kısmı yine yabancı uyruklu bir kısmı ise Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı.

Nakdi yardım konusunda bugüne kadar 1 milyon 508 bin 108 hane, az hasarlı, orta hasarlı, ağır hasarlı, yıkık veya acil yıkılacak olarak müracaat etti. Bunun 1 milyon 376 bin 947 hanesine, 10’ar bin liralık ödemeler gerçekleştirildi. Artı bir ödeme daha vardı taşınma yardımı, devletimiz tarafından verilecek. 356 bin 602 hane var taşınma yardımına başvuran, bunun da 232 bin 894 hanesine 15 bin liralık ödemeler yapıldı, yapılmaya devam edecek. Şu ana kadar 512 bin vatandaşımız kira yardımına başvurdu, değerlendirmeler yapılıyor bunlar da diğer yardımlar gibi hesaplarına aktarılmış olacak.”

 

Art’s Magazin  Gündem

İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU, DEPREMLERDE 48 BİN 448 KİŞİNİN YAŞAMINI YİTİRDİĞİNİ AÇIKLADI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!