DOLAR 18,4173 0.5%
EURO 17,8532 -1.11%
ALTIN 972,89-1,10
BITCOIN 344431-1,22%
─░zmir
23┬░

PARÇALI AZ BULUTLU

02:00

─░MSAK'A KALAN S├ťRE

KILI├çDARO─×LU, MALATYAÔÇÖDA: “G├ľRECEKS─░N─░Z M─░LLET ─░TT─░FAKIÔÇÖNIN ─░KT─░DARINDA BU ├ťLKEN─░N ─░NSANLARINA ALTI AY ─░├ç─░NDE NEFES ALDIRACA─×IZ”

KILI├çDARO─×LU, MALATYAÔÇÖDA: “G├ľRECEKS─░N─░Z M─░LLET ─░TT─░FAKIÔÇÖNIN ─░KT─░DARINDA BU ├ťLKEN─░N ─░NSANLARINA ALTI AY ─░├ç─░NDE NEFES ALDIRACA─×IZ”

ABONE OL
19 Eyl├╝l 2022 19:17
KILI├çDARO─×LU, MALATYAÔÇÖDA: “G├ľRECEKS─░N─░Z M─░LLET ─░TT─░FAKIÔÇÖNIN ─░KT─░DARINDA BU ├ťLKEN─░N ─░NSANLARINA ALTI AY ─░├ç─░NDE NEFES ALDIRACA─×IZ”
0

BE─×END─░M

ABONE OL

KILI├çDARO─×LU, MALATYAÔÇÖDA: “G├ľRECEKS─░N─░Z M─░LLET ─░TT─░FAKIÔÇÖNIN ─░KT─░DARINDA BU ├ťLKEN─░N ─░NSANLARINA ALTI AY ─░├ç─░NDE NEFES ALDIRACA─×IZ”

Haber: TAMER ARDA ER┼×─░N – Kamera: KEMAL SEV─░ND─░R─░C─░

CHP Genel Ba┼čkan─▒ Kemal K─▒l─▒çdaro─člu, CHP Malatya ─░l Ba┼čkanl─▒─č─▒’n─▒n yeni bina aç─▒l─▒┼č─▒nda, Millet ─░ttifak─▒’n─▒n ortak hareket etti─čini kaydederek, “Göreceksiniz Millet ─░ttifak─▒’nda bu ülkenin insanlar─▒na alt─▒ ay içinde nefes ald─▒raca─č─▒z” dedi. K─▒l─▒çdaro─člu, “Alt─▒ lider bir araday─▒z. Alt─▒ partinin genel ba┼čkan─▒ bir araday─▒z. Bizi bir araya getiren Türkiye’nin sorunlar─▒d─▒r… Bu dert hepimizin ortak derdi. Bu derdi çözmek için alt─▒ lider bir araday─▒z. Her birimiz ayr─▒ partiyiz, bunun da fark─▒nday─▒z. Ama demokrasi a┼čk─▒m─▒z, insan sevgimiz ayn─▒d─▒r” diye konu┼čtu.

CHP Lideri K─▒l─▒çdaro─člu, Ad─▒yaman program─▒n─▒n ard─▒ndan Malatya’ya geldi. K─▒l─▒çdaro─člu, burada sivil toplum kurulu┼ču temsilcileri ve kanaat önderleri ile bas─▒na kapal─▒ toplant─▒ yapt─▒. K─▒l─▒çdaro─člu daha sonra CHP Malatya ─░l Binas─▒’n─▒n aç─▒l─▒┼č─▒na geçti. K─▒l─▒çdaro─člu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün silah arkada┼č─▒ eski Cumhurba┼čkan─▒, CHP’nin 2. Genel Ba┼čkan─▒ ─░smet ─░nönü ve kendisinin foto─čraf─▒n─▒n bulundu─ču CHP Malatya ─░l Ba┼čkanl─▒─č─▒’n─▒n yeni binas─▒n─▒n aç─▒l─▒┼č─▒n─▒ yapt─▒. Aç─▒l─▒┼č öncesinde I┼×─░D’in Ankara’da düzenledi─či 10 Ekim katliam─▒nda hayat─▒n─▒ kaybedenlerin foto─čraf─▒n─▒n yer ald─▒─č─▒ pankart aç─▒ld─▒.  

Kemal K─▒l─▒çdaro─člu burada yapt─▒─č─▒ konu┼čmada, ┼čunlar─▒ söyledi:

“Gençler benim umudum da sizsiniz. Türkiye’nin kaderini 7,5 milyon genç de─či┼čtirecek. ─░lk kez sand─▒─ča gideceksiniz ve oy kullanacaks─▒n─▒z. 7,5 milyon genç, Türkiye’nin umudu olan gençler, sizin hayalleriniz benim hedefim olacak. Sizin bütün hayallerinizi gerçekle┼čtirmek de Bay Kemal’in görevi olacak, böyle bilin.

Türkiye, Malatya’n─▒n ne kadar önemli bir kent oldu─čunu, ne kadar önemli devlet adamlar─▒ yeti┼čtirdi─čini de gayet iyi biliyor. Malatya’n─▒n kültürünü, sevgisini, karde┼čli─čini, çal─▒┼čkanl─▒─č─▒n─▒ hepimiz biliyoruz. Malatya’n─▒n kay─▒s─▒ markas─▒ aç─▒s─▒ndan, Malatya’n─▒n sadece bir Türkiye de─čil dünya markas─▒ oldu─čunu da gayet iyi biliyoruz.

Birinci ve ikinci organize sanayi bölgelerinde i┼č yapan, binlerce ki┼čiye istihdam yaratan de─čerli sanayicileri biliyoruz. Bunlar sadece Malatya’da yat─▒r─▒m yapm─▒yorlar, Türkiye’nin neresine giderseniz gidin bir Malatyal─▒ i┼č insan─▒ görürsünüz.

“ALTI L─░DER B─░R ARADAYIZ”

13’ncü Cumhurba┼čkan─▒ ile ilgili bir vurgu yapt─▒. Herkesin çok iyi bilmesini isterim. Alt─▒ lider bir araday─▒z. Alt─▒ partinin genel ba┼čkan─▒ bir araday─▒z. Bizi bir araya getiren Türkiye’nin sorunlar─▒d─▒r. Türkiye’nin meseleleridir. Hangi ya┼č ve partiden olursak olal─▒m Türkiye’nin iyiye gitmedi─čini görüyoruz. Bir sorunumuz var, beka sorumuz var. Türkiye’nin bunu a┼čmas─▒ laz─▒m. Türkiye bunu a┼čarken ak─▒lla, bilgi ve birikimle a┼čmas─▒ laz─▒m. Kucakla┼čarak, helalle┼čerek, kavga etmeden a┼čmas─▒ laz─▒m. Bu ülkenin dokular─▒na, ülkedeki insanlar─▒n dokular─▒na adalet vurgusu yaparak a┼čmas─▒ laz─▒m. Sorunlar─▒ a┼čmak için kavga de─čil kucakla┼čmam─▒z gerekiyor. Bir arada olmam─▒z gerekiyor.

“HER B─░R─░M─░Z AYRI PART─░Y─░Z, BUNUN DA FARKINDAYIZ. AMA DEMOKRAS─░ A┼×KIMIZ, ─░NSAN SEVG─░M─░Z AYNIDIR”

Bugüne kadar ayr─▒┼čt─▒rd─▒lar, kimlik, inanç, ya┼čam tarz─▒ üzerinden ayr─▒┼čt─▒rd─▒lar. Benim bu millete sözüm var, inanc─▒ ne olursa olsun ba┼č─▒m─▒n üstünde yeri var. Kimli─či ne olursa olsun, ya┼čam tarz─▒ ne olursa olsun ba┼č─▒m─▒n üstüne. Benim derdim o insan bu memlekette huzur içinde ya┼č─▒yor mu? O insan bu memleketin caddelerinde, sokaklar─▒nda, parklar─▒nda otururken güler yüzlü oturuyor mu? ─░┼či var m─▒? Kazan─▒yor mu? Benim derdim bu. Bu dert hepimizin ortak derdi. Bu derdi çözmek için alt─▒ lider bir araday─▒z. Her birimiz ayr─▒ partiyiz, bunun da fark─▒nday─▒z. Ama demokrasi a┼čk─▒m─▒z, insan sevgimiz ayn─▒d─▒r. Bu ülkede adalet yok, adaleti getirece─čiz, bunun kararl─▒l─▒─č─▒n─▒ vurguluyoruz.

“Ç─░FTÇ─░Y─░ TOPRA─×A KÜSTÜREMEZS─░N─░Z”

Bu ülkede birilerine dünyan─▒n paras─▒ dolar baz─▒nda aktar─▒l─▒rken fakir ve fukara ekmek paras─▒ bulam─▒yor. Bu ülkede birileri yatlar─▒yla gezerken, ÖTV’siz ve KDV’siz mazot al─▒rken siz çiftçiye ÖTV ve KDV’li mazotu satamazs─▒n─▒z, vallahi e─čer satacaksan─▒z ÖTV ve KDV’siz mazot vereceksiniz. Yani ucuz vermek zorundas─▒n─▒z. O üretiyor, al─▒n teri döküyor. Onun kazanmas─▒ laz─▒m. Çiftçiyi topra─ča küstüremezsiniz.

“KURU KURUYA DÜNYAYA MEYDAN OKUMANIN H─░ÇB─░R ANLAMI YOK. MEYDAN OKUMANIN YOLU GÜÇLÜ OLMAKTAN GEÇER”

Bir avantaj─▒m─▒z var. D─▒┼čar─▒dan kay─▒s─▒ ithal etmiyoruz. Çünkü buras─▒ dünyaya meydan okuyor kay─▒s─▒ konusunda. Biz bu─čdayda da meydan okumal─▒y─▒z. F─▒nd─▒kta da meydan okumal─▒y─▒z. Canl─▒ hayvanda da meydan okumal─▒y─▒z. Kuru kuruya dünyaya meydan okuman─▒n hiçbir anlam─▒ yok. Meydan okuman─▒n yolu güçlü olmaktan geçer. Ekonominiz güçlüyse zaten size hiç kimse bir ┼čey demez. Ama ekonominiz zay─▒fsa dolar ve euro dilenmek için ülke ülke gezersiniz.

“GÖRECEKS─░N─░Z M─░LLET ─░TT─░FAKI’NDA BU ÜLKEN─░N ─░NSANLARINA ALTI AY ─░Ç─░NDE NEFES ALDIRACA─×IZ”

Biz Milli Kurtulu┼č Sava┼č─▒n─▒ vermi┼č bir gelenekten geliyoruz. Bizi Milli Kurtulu┼č Sava┼č─▒m─▒z s─▒radan bir Milli Kurtulu┼č Sava┼č─▒ de─čildir. Bütün mazlum milletlere örnek olan bir sava┼čt─▒r. O nedenle mazlum milletlere örnek olduk, ekonomik kalk─▒nmada da bütün mazlum milletlere örnek olmak zorunday─▒z. Üreterek, çal─▒┼čarak, kazanarak, yat─▒r─▒m yaparak, üniversitelerde bilgi üreterek yapmak zorunday─▒z. Büyümek zorunday─▒z. Biz bunlar─▒ yapabilirsek ki yapaca─č─▒z. Yapmak konusunda kararl─▒y─▒z. Göreceksiniz Millet ─░ttifak─▒’nda bu ülkenin insanlar─▒na alt─▒ ay içinde nefes ald─▒raca─č─▒z.

“HAKSIZLI─×A U─×RAYAN HERKES─░N YANINDA DURACA─×IM”

Gençler i┼čsizlikten k─▒r─▒l─▒yor, yurt d─▒┼č─▒na gitmek istiyorlar. ‘Acaba yurt d─▒┼č─▒nda i┼č bulabilir miyiz?’ diye. Çal─▒┼č─▒yorlar, çabal─▒yorlar. Neden? Neden bu insanlar kendi ülkelerinde çal─▒┼čmas─▒n, üretmesin, al─▒n teri döküp kazanmas─▒n? Bunu yapaca─č─▒z. Sizden tek iste─čim var, sak─▒n moralinizi bozmay─▒n. Bu ülkenin çiftçisinin, emeklisinin, EYT’linin, ta┼čeron i┼čçisinin, çal─▒┼čanlar─▒n, KPSS s─▒nav─▒na girip haks─▒zl─▒─ča u─črayanlar─▒n, ┼čiddet gören kad─▒nlar─▒n yan─▒nda duraca─č─▒m. Haks─▒zl─▒─ča u─črayan herkesin yan─▒nda duraca─č─▒m. Haks─▒zl─▒─ča u─črayan kim varsa, oy versin ya da vermesin nerede adaletsizlik varsa onun kar┼č─▒s─▒nda duraca─č─▒m. Çünkü haks─▒zl─▒k kar┼č─▒s─▒nda susan dilsiz ┼čeytand─▒r.

“B─░NA GÜZEL D─░YE ─░Ç─░NDE OTURMAYIN”

Güzel bir bina. ─░çini görmedim. ─░çi bu kadar güzel mi bilmiyorum. Arkada┼člar─▒ma söylüyorum, bina güzel diye içinde oturmay─▒n. Sizin göreviniz d─▒┼čar─▒da, sokaklardad─▒r. Köylerde, sanayide, esnaf─▒n yan─▒nda, çiftçinin yan─▒nda, yani bütün Malatya’n─▒n yan─▒ndad─▒r ve Malatyal─▒lar─▒ kucaklayacaklard─▒r.

“TABAN F─░YAT BEL─░RLEY─░N DE MALATYALI DA B─░RAZ NEFES ALSIN”

Toprak Mahsulleri Ofisi hala taban fiyat belirlemedi, kay─▒s─▒ dolay─▒s─▒yla. Buradan ça─čr─▒ yapal─▒m. Her ┼čeye ko┼čuyorsunuz karde┼čim, bir de taban fiyat belirleyin de Malatyal─▒ da biraz nefes als─▒n.”

 

  En az 10 karakter gerekli


  HIZLI YORUM YAP

  SON DAK─░KA HABERLER─░

  SON DAK─░KA HABERLER─░

  3 saat ├Ânce

  K─▒l─▒├ždaro─člu: Halk D├╝┼čmanlar─▒ ─░le M├╝cadele Etmek ─░steyenleri Yan─▒ma ├ça─č─▒r─▒yorum

  SON DAK─░KA HABERLER─░

  4 saat ├Ânce

  Kabil’de Cami’de Patlama! Cuma Namaz─▒ Kana Buland─▒

  SON DAK─░KA HABERLER─░

  5 saat ├Ânce

  K─▒l─▒├ždaro─člu’nun GER├çEKTEN BEN─░MLE B─░RL─░KTE M─░S─░N─░Z? S├Âzlerine Destek Geldi: YANINDAYIM

  EN G├ťNCEL M├ťZ─░K HABERLER─░

  6 saat ├Ânce

  ├çe┼čme M├╝zik Festivali BALKAN G├ťNLER─░ Temas─▒yla Ba┼člad─▒

  SON DAK─░KA HABERLER─░

  7 saat ├Ânce

  ├ľzel Sekt├Âr ├ľ─čretmenlerinin Talepleri, Yeni E─čitim ├ľ─čretim Y─▒l─▒nda da Kar┼č─▒lanmad─▒: ÔÇťEyl├╝l Ay─▒ Geldi─činde Kurumlar Ya ├ľ─čretmenlerle Anla┼čmad─▒ Ya Da Asgari ├ťcrete Mahkum Ettiler ├ľ─čretmenlerimiziÔÇŁ

  SON DAK─░KA HABERLER─░

  18 saat ├Ânce

  Babacan: ┼×u Andaki Sistem, ─░lk Turda Cumhurba┼čkanl─▒─č─▒ÔÇÖn─▒ Kazanmak ─░stiyorsak Partileri ─░┼č Birli─či ─░├žerisinde Olmaya Zorlayan Bir Sistem

  SON DAK─░KA HABERLER─░

  22 saat ├Ânce

  H├╝seyin Ba┼č: Bu ├ťlkedeki B├╝t├╝n Kalk─▒nma Fakirin Vergisiyle Sa─član─▒r!

  SON DAK─░KA HABERLER─░

  1 g├╝n ├Ânce

  Bo─čazi├ži ├ťniversitesi ─░ktisat B├Âl├╝m Ba┼čkan─▒ Prof. Zenginobuz’un Uzakla┼čt─▒rmas─▒na Dava

  PUAN DURUMU

  O G P
  1. Adana Demir

   7 +7 16
  2. Galatasaray

   7 +4 16
  3. Ba┼čak┼čehir

   6 +9 14
  4. Be┼čikta┼č

   7 +6 14
  5. Konyaspor

   7 +6 14
  6. Geni┼člet
  7. Fenerbah├že

   6 +14 13
  8. Trabzonspor

   7 +1 13
  9. Kayserispor

   7 +4 12
  10. Gaziantep FK

   7 +3 11
  11. Kas─▒mpa┼ča

   7 -8 9
  12. Alanyaspor

   7 -5 8
  13. Giresunspor

   6 -3 7
  14. Karag├╝mr├╝k

   6 -2 6
  15. Antalyaspor

   7 -6 6
  16. ─░stanbulspor

   6 -6 5
  17. MKE Ankarag├╝c├╝

   6 -5 4
  18. Sivasspor

   7 -6 4
  19. ├ťmraniyespor

   7 -5 2
  20. Hatayspor

   6 -8 1
  PUAN DURUMU