Akhisar Belediyesi’nden, Akhisar Kaymakamı Sabit Kaya İçin Veda Yemeği

featured
service
Akhisar Belediyesinden, Akhisar Kaymakamı Sabit Kaya İçin Veda Yemeği

Akhisar Belediyesi’nden, Akhisar Kaymakamı Sabit Kaya İçin Veda Yemeği

Akhisar Belediyesi, 2023 Ocak ayı itibariyle emekli olacak Akhisar Kaymakamı Sabit Kaya için veda yemeği düzenledi.

Belediye öncülüğünde düzenlenen veda yemeği programına Kaymakam Sabit Kaya, Garnizon Komutanı Hava İstihkam Albay Mehmet Şahin, Cumhuriyet Başsavcısı Sebahattin Erkaya, İlçe Emniyet Müdür Sayım Başaran, Akhisar İlçe Jandarma Komutan Vekili Teğmen Hasan Ahmet Özkan, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, Muhtarlar, daire müdürleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, programda yaptığı konuşmasında, şunları söyledi:

“Bir kaymakamın bir şehir için ne kadar önemli olduğunu, gidişatı ne kadar değiştirebileceğini çok iyi gördüm. Sayın kaymakamımızla beraber yaklaşık 3 buçuk yıl çalışma imkanımız oldu. Birçok olayda bizlere ağabeylik yaptı, yol gösterdi, çok tavsiyelerde bulundu. Akhisar’da sizin gibi bir kaymakam ile çalıştığım için çok mutlu oldum. Her zaman bize bir ağabey olarak yol gösteren kaymakamımıza emeklilik hayatında sağlık ve huzur diliyor, emekleri için tüm Akhisar halkı adına teşekkür ediyorum.”

Başkan Dutlulu günün anısına Akhisar Belediyesi Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi’nde eğitim gören kursiyerlerin özel olarak tasarladığı işlemeli Türk bayrağını Kaymakam Kaya’ya takdim etti.

Akhisar Kaymakamlığı İlçe Yazı İşleri Müdürü Tülay Karagür, “Aslında bugün bir kaymakamı uğurlamıyoruz; bizlere önderlik eden, her daim bizim yanımızda olan ve her şeyden önemlisi de bir baba şefkati ile bizlerin yanında olan sayın kaymakamımızı bu muhterem ve özel insanı bir babamızı uğurluyoruz. Sayın Kaymakamıma emeklilik hayatı boyunca eşi ve sevdikleri ile beraber sağlıklı mutlu huzur dolu bir yaşantı dileyerek Akhisar Kaymakamlığı olarak hazırlamış olduğumuz bu plaketi şahsım olarak huzurlarınızda takdim etmek istiyorum” dedi.

Akhisar İlçe Nüfus Müdürü Yunus Soyalan ise “İnsanoğlunun her anında olan bir kurumun temsilcisi olarak sayın kaymakamımıza naçizane bir hediyemiz var. Sayın genel müdürümüzün selamı ile birlikte, insanoğlunun dünyaya gözünü açtığından buyana olan ilk serüveninizin belgesini, doğum belgenizi size takdim etmek istiyorum. Her şey için teşekkürler” diye konuştu. 

Son olarak Akhisar muhtarları adına Muhtarlar Derneği Başkanı İhsan Gümüş günün anısına ‘Abimiz, Sabit Babamız yeni hayatında sağlık, mutluluk ve huzur dolu günler dileriz” yazılı paleti, Kaymakam Sabit Kaya’ya takdim etti.

Daha önce de birçok kez veda programlarına katıldığını ancak bu son vedanın çok farklı ve duygu dolu olduğuna vurgu yapan Akhisar Kaymakamı Sabit Kaya, şöyle konuştu:

“Önce şunu belirteyim; mesleğimi çok seviyorum ve mesleğime veda ediyorum. Akhisar’ı da çok sevdim, Akhisar gibi bir yerde görevimi noktalamak benim için güzel bir hatıra olacak. Akhisar’da bulunduğum süre içerisinde diğer yerlerde yoğun görmediğim bir takım güzellikler gördüm.

Bir kere Akhisar halkımız barışçıl, birbirine karşı sevgili, saygılı ve çalışkan insanlardan oluşuyor. Böyle bir yerde çalışmak benim için son derece gurur vericiydi. Yine kurumlar arasında güzel bir uyum var. Ben 4 buçuk yıl burada kaldım, bu uyum ve birlikte çalışma bakımından hiç kimseye kırılmadım; çünkü kırılabileceğim bir hareket hiç kimseden görmedim. Bu başka yerlerde böyle olmuyor, bazen üzücü olaylar da olabiliyor. Allah bu birlikte ve beraberliğinizi bozmasın. Bu güzel etkinlik için başta Belediye Başkanımız Sayın Besim Dutlulu olmak üzere katılan, güzel dileklerini sunan herkese yürekten teşekkür ediyorum.”

 

Art’s Magazin  Yurt

Akhisar Belediyesi'nden, Akhisar Kaymakamı Sabit Kaya İçin Veda Yemeği
Akhisar Belediyesi’nden, Akhisar Kaymakamı Sabit Kaya İçin Veda Yemeği

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!