AKHİSAR BELEDİYESİ’NDEN İLÇEDEKİ AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE 280 BİN TL DESTEK

featured
service

AKHİSAR BELEDİYESİ’NDEN İLÇEDEKİ AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE 280 BİN TL DESTEK

Akhisar Belediyesi, ilçede faaliyet gösteren 11 amatör spor kulübüne toplam 280 bin TL nakdi destekte bulundu. Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, “Kulüplerimizin yanında olmaya, sporu ve sporcuyu desteklemeye devam edeceğiz” dedi. 

Akhisar Belediye Meclis Salonu’nda düzenlenen törenle, ilçede faaliyet gösteren 11 spor kulübüne ihtiyaçlarını karşılamaları için toplam 280 bin TL destek verildi. Törene Belediye Başkanı Besim Dutlulu’nun yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Ekrem Kayserili, Spor İşleri Müdürü Recep Burkay, kulüp başkanları ve sporcular katıldı.

Törende, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinden hayatını kaybedenleri anarak sözlerine başlayan Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, amatör spor kulüplerinin kısıtlı imkanlarla güzel işlere imza attığına değindi. Başkan Dutlulu, şunları söyledi:

“Öncelikle hepiniz hoş geldiniz. Sizlerin de bildiği gibi, bizden önceki yıllarda bu yardımlar malzeme desteği olarak ya da büyük çoğunluğu profesyonel futbol kulüplerine aktarılarak gerçekleştiriliyordu. Ancak bizim anlayışımıza göre bu desteklemenin, zor şartlar altında güzel işler üreten amatör spor kulüplerine yapılması yönünde oldu. Göreve geldiğimiz günden itibaren gerek ulaşım desteği gerek saha desteği, gerekse malzeme ve ekipman desteği konusunda tüm imkanlarımızla yardımcı olduk. Olmaya da devam edeceğiz. Şehrimizde bu işi hakkıyla yapan çok sayıda amatör spor kulübümüz var. Bizim belediye spor kulübümüz de var. Burada bizim amacımız profesyonel futbol kulübü kurmak değil, gençlerin spora yönlendirilmesi, sağlıklı nesiller yetiştirmek ve amatör spor branşlarını desteklemektir. Çünkü geleceğin sporcuları bu küplerde yetişiyor. Amatör spor kulüpleri bu yönden bizim için çok önemli. Türkiye’de futbol ve diğer spor branşları gelişecekse bu amatör spor kulüplerinin destek ve emekleri ile olacak. Spora verdiğiniz önem dolayısıyla hepinize emeklerinizden dolayı teşekkür ediyorum. Bu kapsamda şehrimizdeki amatör spor kulüplerine, ihtiyaçlarını karşılamaları için toplamda 280 bin TL nakdi destekte bulunduk. Kulüplerimizin yanında olmaya, sporu ve sporcuyu desteklemeye devam edeceğiz. Tüm spor kulüplerine başarılar diliyorum.”

 

Art’s Magazin  Yurt

AKHİSAR BELEDİYESİ’NDEN İLÇEDEKİ AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE 280 BİN TL DESTEK

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!