TURGUTLU BELEDİYESİ’NDEN OKUL KÜTÜPHANELERİNE DESTEK

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TURGUTLU BELEDİYESİ’NDEN OKUL KÜTÜPHANELERİNE DESTEK

Turgutlu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı Atatürk Kültür Merkezi Lise Tiyatro Ekibi tarafından geçen günlerde sahnelenen “Hisseli Harikalar Kumpanyası” tiyatro oyununda bağışlanan kitaplar, kent genelinde belirlenen okullara ulaştırılmaya başlandı.
 
Atatürk Kültür Merkezi Lise Tiyatro Ekibi’nin sahnelediği ve girişlerin kitap bağışıyla gerçekleştirildiği “Hisseli Harikalar Kumpanyası” oyununun girişinde toplanan kitaplar, okul kütüphanelerindeki yerini almaya başladı. Sınıf düzeylerine göre gruplandırılan söz konusu kitaplar, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Senem Aka Anadolu Lisesi, İhsan Erturgut Ortaokulu ile Samiye Nuri Sevil Ortaokulu kütüphanelerine armağan edildi.
 
“ÖĞRENCİLERİMİZİN KİTAPLARA ERİŞİMİNİ KOLAYLAŞTIRMIŞ OLUYORUZ”
 
“Bir kitap bir bilet” sosyal sorumluluk çalışmasıyla okul kütüphanelerinin kitap ihtiyacının karşılandığı, aynı zamanda öğrencilerin kitaplara kolaylıkla erişebildiğini belirten Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı Fırat Honaz, “AKM Lise Tiyatro Ekibimizin izleyiciyle buluşturduğu ve oldukça beğenilen ‘Hisseli Harikalar Kumpanyası’ tiyatro oyununda sosyal sorumluluk çalışması kapsamında toplanan kitapları öğrencilerimizle buluşturmaya başladık. Bu çalışmamızla hem okul kütüphanelerinin kitap ihtiyacını karşılıyor hem de öğrencilerimizin kitaplara erişimini kolaylaştırmış oluyoruz. Bağışladıkları kitaplarla okul kütüphanelerinin zenginleştirme yolunda destek olan hemşehrilerimize ve kitapları okullara ulaştıran ekiplerimize teşekkür ederim” dedi.

Art’s Magazin  Yurt

TURGUTLU BELEDİYESİ’NDEN OKUL KÜTÜPHANELERİNE DESTEK

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!