TURGUTLU BELEDİYESİ’NİN ÇOCUK KÜLTÜR SANAT MERKEZİ’NDE YAZ DÖNEMİ KAYITLARI BAŞLIYOR

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TURGUTLU BELEDİYESİ’NİN ÇOCUK KÜLTÜR SANAT MERKEZİ’NDE YAZ DÖNEMİ KAYITLARI BAŞLIYOR

Turgutlu Belediyesi tarafından Mustafa Kemal Mahallesi’nde hizmete açılan Çocuk Kültür Sanat Merkezi’nde yaz dönemi kayıtları başlıyor. Yaz dönemi ilk ders zilinin 19 Haziran Pazartesi günü çalacağı Çocuk Kültür Sanat Merkezi’nde, ön kayıtlar da 5 Haziran Pazartesi günü başlayacak.

Turgutlu Belediyesi’nin Çocuk Kültür Sanat Merkezi’nde yaz dönemi heyecanı yaşanıyor. Eğitimde fırsat eşitliğinin oluşturulması, okul öncesi grupları ile çocukların ilgi alanları ve yeteneklerinin belirlenmesi amacıyla Turgutlu Belediyesi tarafından kente kazandırılan ve okul öncesi eğitimin ücretsiz olduğu Çocuk Kültür Sanat Merkezi’nde yaz dönemi kayıtları başlıyor.

Okul öncesi eğitimle birlikte spor, müzik, resim, drama, el sanatları, jimnastik gibi kursların yer alacağı merkezde; 3-5 yaş aralığındaki çocuklar yarı veya tam zamanlı olarak eğitim görecek. Merkezde, temel eğitimler ile birlikte çocukların sosyal ve sanatsal etkinliklerle buluşmasını sağlayacak eğitsel oyunlar ve çeşitli aktiviteler yer alacak.

Çocuk Kültür Sanat Merkezi sayesinde çocuklarla birlikte gelişmenin heyecanını yaşadıklarını belirten Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı Fırat Honaz, şöyle konuştu:

“Göreve geldiğimiz günden itibaren okul öncesinden başlayıp üniversite eğitimine kadar fırsat eşitliğini yaratmak için durmadan çalışıyoruz. Mustafa Kemal Mahallemizde hayata geçirdiğimiz Çocuk Kültür Sanat Merkezimizde yaz dönemi dersleri başlıyor. Çocuklara verilen eğitimin en değerli yatırım olduğuna inanıyor ve çocuklarımızla birlikte gelişmenin heyecanını yaşıyoruz. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın en iyi şekilde eğitim alarak kaliteli ve başarılı bir şekilde kendilerini geliştirmelerini istiyoruz. Bununla birlikte Çocuk Kültür Sanat Merkezimizde dar gelirli ailelerimizin çocuklarına okul öncesi eğitimi ücretsiz vererek Türkiye’ye örnek olmaya devam edeceğimizi belirtmek isterim. Ailelerimize ve öğrencilerimize hayırlı olsun.”

Ön kayıtların 5 Haziran Pazartesi başlayacağı Çocuk Kültür Sanat Merkezi’nde yaz dönemi ilk ders zili 19 Haziran Pazartesi günü çalacak. Ön kayıtlar, Mustafa Kemal Mahallesi’nde bulunan Çocuk Kültür Sanat Merkezi’nde 09.00 ile 12.30 ve 13.30 ile 17.00 saatleri arasında yapılacak. Kayıtlar hakkında ayrıntılı bilgi, Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü’ne ait 0236 313 21 22 numaralı telefondan alınabilecek. 

 

 

 

Art’s Magazin  Yurt

TURGUTLU BELEDİYESİ’NİN ÇOCUK KÜLTÜR SANAT MERKEZİ’NDE YAZ DÖNEMİ KAYITLARI BAŞLIYOR

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!