BAŞPINAR AİLESİ’NİN ÇADIRI, MERSİN BÜYÜKŞEHİR’İN DESTEĞİYLE AYDINLANDI

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BAŞPINAR AİLESİ’NİN ÇADIRI, MERSİN BÜYÜKŞEHİR’İN DESTEĞİYLE AYDINLANDI

Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nın “Güneş topluyoruz sizin için” sloganıyla hayata geçirdiği ‘Güneş Paneli Desteği Projesi’, Yörüklerin çadırlarını aydınlatmaya devam ediyor. Mersin’in yüksek kesimlerinde küçükbaş hayvan ve arıcılıkla uğraşan konargöçer aileler için hayata geçirilen projeden faydalananlardan biri de Başpınar Ailesi oldu.

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin “Güneş topluyoruz sizin için” sloganıyla hayata geçirdiği ‘Güneş Paneli Desteği Projesi’yle çadırı aydınlanan ailelerden biri de İnsu Mahallesi’nin yüksek kesimlerinde yaşayan Başpınar Ailesi oldu. Geçimlerini küçükbaş hayvancılıkla sağlayan Başpınar Ailesi, 10 yıldır aynı bölgede hayatlarını sürdürüyor. Yaşadıkları yüksek rakımlı bölgede elektrik olmadığı için güneş enerji paneline ihtiyaç duyan ailenin çadırı, Büyükşehir Belediyesi’nin verdiği güneş paneli ile aydınlanıyor.

10 yıldır ailesi ve keçileriyle birlikte İnsu’da yaşayan Nilay Başpınar, Güneş Paneli Desteği’ni duyar duymaz Büyükşehir Belediyesi’ni arayıp başvurduğunu belirtti. Başpınar, “Çıktı şansıma. İki hafta falan oldu. Televizyonumuz çalışıyor, aydınlatmamız 7/24 çalışıyor. Telefonumuz sürekli şarj halinde. Gece hayvanları kontrol ederken kullandığımız elektrik fenerlerini şarj ediyoruz. Çok büyük faydası var” dedi.

Art’s Magazin  Yurt

BAŞPINAR AİLESİ’NİN ÇADIRI, MERSİN BÜYÜKŞEHİR’İN DESTEĞİYLE AYDINLANDI

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!