HALUK BOZDOĞAN: “TARSUS’UN İL OLMASI İÇİN HALKIN BİRLEŞMESİ VE BÜTÜNLEŞMESİ GEREKİYOR ”

featured
service

HALUK BOZDOĞAN: “TARSUS’UN İL OLMASI İÇİN HALKIN BİRLEŞMESİ VE BÜTÜNLEŞMESİ GEREKİYOR ”

Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, canlı yayın konuğu olarak katıldığı televizyon programında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Tarsus Belediyesi’nce hayata geçirilen çalışma ve projeleri de anlatan Bozdoğan, Tarsus’un il olmasına yönelik çabalarıyla ilgili olarak da “Tarsus’un il olması için halkın birleşmesi ve bütünleşmesi gerekiyor” dedi. 

Belediye Başkanı Bozdoğan, canlı yayın konuğu olduğu televizyon programında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Bozdoğan, Halk Restoran, hayvan barınağı, kültür ve sosyal faaliyetlerin yanı sıra üreticilere, esnafa çocuklara ve gençlere yönelik çalışmaları da anlattı. 

Başkan Bozdoğan, şunları söyledi:

“HER KESİME HİTAP ETMEK İÇİN ÇALIŞMALARIMIZ SÜRÜYOR”

“Tarsus her anlamda yaşam kalitesinin yüksek olduğu bir kent. Gençlerimiz sosyal faaliyetlerimizden faydalanıyor, ve uygun koşullarda yemek hizmeti alıyor, kültürel ve sanatsal faaliyetlerimiz ile vatandaşlarımız sosyal yaşantıya dahil oluyor, hayvanlarımız barınağımızda iyi bakılarak yaşıyor, vatandaşlarımız ve öğrencilerimiz Halk Restoranımızdan hijyenik koşullarda yemek hizmeti alıyor, tarımsal faaliyetlerimiz çiftçimizle üreticimizle devam ediyor, çocuklarımız festivallerimizle kurslarımızla iyi bir geleceğe hazırlanıyor. Her kesime hitap etmek için çalışmalarımız sürüyor.

“EKMEK FİYATLARINI RAMAZAN AYINDA 1 TL’YE DÜŞÜRECEĞİZ”

Bizim amacımız vatandaşlarımızın bütçesine katkı sağlamak. Halk Restoran’da yaklaşık 14 çeşit yemeğe ulaşacağız. Vatandaşlarımız seçenekler ile dört çeşit yemeği uygun fiyatlarla alabilecek. Öğrencilerimize ücretsiz çorba hizmetimiz devam ediyor. Yeni otobüsler ayarlıyoruz, çorba veya sabah kahvaltılarının yurtlara dağıtımı yapılacak. Anlamlı tarafı kooperatifteki kadınların ev yemeklerini vatandaşlarımıza ulaştırması. Kadınların gelir elde etmeleri de sağlanıyor. Restoranımız vatandaşlarımız için Ramazan ayında da faaliyet gösterecek. Ekmek fiyatlarını da Ramazan ayında 1 TL’ye düşüreceğiz.”

Hayvanlara yönelik çalışmalarda hassasiyetle davrandıklarını belirten Bozdoğan konuya ilişkin, şöyle konuştu:

“HAYVAN DOSTLARIMIZA YÖNELİK PROJELERİMİZ SÜRÜYOR”

“Biz göreve geldiğimizde Belediye’de yalnızca bir veteriner çalışıyordu. Biz dört veteriner daha alarak sayıyı yükselttik. Veterinerlerimizin kısırlaştırma işlemi bilmesine önem verdik. Şu an günlük olarak doğru şekilde kısırlaştırma işlemleri gerçekleştiriyoruz. Hayvanlarımız için rehabilitasyon merkezimiz var, hayvan mezarlığımız Türkiye’de sayılı alanlardan biri. Edirne’den Ankara’dan vefat eden hayvan dostlarımız getiriliyor. Dernek ve gönüllülerimiz ile birlikte çalışıyoruz. Şu an pitbull cinsi köpeklerimiz için alan yapıyoruz, inşaatlarımız başladı. Geniş tek katlı ve toprak zeminli bir alan olacak. En iyi şekilde bakılacak. Ben başkan olurken en önem verdiğim ve hassas davrandığım konulardan biri de hayvan dostlarımıza yönelik projelerimiz oldu. Yaşam kaliteleri yükselsin diye çalışmalarımız sürüyor.”

“TARSUS PLAJI VATANDAŞLARIMIZ İÇİN HAZIRLANIYOR”

Bozdoğan, Tarsus Plajı’nın yakın zamanda kent halkının hizmetine sunulacağının müjdesini de şu sözlerle paylaştı:

“Kaderine terk edilen bir Tarsus Plajı vardı. Biz ısrarla buranın açılması için epey bir çalışma yaptık Hatta geçen haftalarda oraya gittiğimde yüzlerce insanın sahili doldurduğunu, onlarca insanın balık avlamakta olduğunu görünce de çok mutlu oldum. Orası ile ciddi projelerimiz var bizim. Kum temizleme makinaları getiriliyor, onların alımını sağladık. O eski beyaz kum plajına sahip olacağız. Orada balık restoranlarına, şezlonglara sahip olacağız. Bir sahilde olması gereken tüm her şeyin yapılmasını sağlayacağız. Tabii iç kısımda olan bir yer daha vardı, sahile gittiğim zaman orayı da gördüm ‘mesire alanı’, orası ile ilgili olarak Orman Müdürümüz ile bir görüşme yaptık çünkü bu mesire alanlarının da halkımıza verilmesi ve halkımızın kullanımına açılması için Belediye’nin öncülik yapması gerekiyor. Emin olun Tarsus’un en gözde yeri olacak orası. Öyle bir plaja, öyle bir denize sahip olduğumuz için hepimiz gurur duyacağız, tamamen turizme kazandıracağız.” 

TARSUS’UN İL OLMASI İÇİN HALKIN BİRLEŞMESİ VE BÜTÜNLEŞMESİ GEREKİYOR”

Tarsus’un il olması ile yaşam kalitesinin artacağını da sözlerine ekleyen Bozdoğan, “Tarsus’un il olması için halkın birleşmesi ve bütünleşmesi gerekiyor. Tüm STK, dernek ve siyasi partilerin ayrım gözetmeksizin birlikte hareket etmesi gerekiyor. Halkımızın daha iyi koşullarda yaşayabilmesi için çeşitli manevralar yapmak lazım. Biz lansmanımız ve projelerimiz ile yoğun çabalar harcıyoruz. Tarsus’un il olması konusunda vatandaşlarımızın herhangi bir korkusu olmasın. Tarsus’un il olması insanlara ekonomik olarak daha fazla vergi vermeyi gerektirmiyor, tam tersi yaşam kalitesinin yükselerek ekonomik hayatın düzelmesi hedeflenecek ve katkı sağlanacak” diye konuştu. 

 

HALUK BOZDOĞAN: “TARSUS’UN İL OLMASI İÇİN HALKIN BİRLEŞMESİ VE BÜTÜNLEŞMESİ GEREKİYOR ”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!