MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI SEÇER, İTFAİYE TEŞKİLATININ YENİ KADROSUYLA BİR ARAYA GELDİ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI SEÇER, İTFAİYE TEŞKİLATININ YENİ KADROSUYLA BİR ARAYA GELDİ

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Büyükşehir Belediyesi’nin İtfaiye Dairesi Başkanlığı’nda görevlendirmek üzere kadrosuna dahil ettiği 100 itfaiye eri ile Ata Eğitim Merkezi’nde bir araya geldi. İtfaiye erlerine ‘Hoş geldiniz’ diyen Başkan Seçer, “Güzel hizmetler yapacağınıza canı gönülden inanıyorum. Yeter ki vatandaşıma hizmet edin. Her zaman sizin yanınızdayım” dedi.

Başkan Seçer, Mersin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye teşkilatının yeni kadroyla bir araya geldi. İtfaiye teşkilatını her geçen gün güçlendirmeye devam edeceklerini vurgulayan Seçer, buluşmada şöyle konuştu:

“Mümkünse 511 norm kadromuzun tamamını teşkilatımıza kazandırmak istiyoruz. Bizim aslında istediğimiz ilk etapta 282 kişilik bir kadroydu ama Bakanlık 100 kadro izni verdiği için 100 kişi alabildik. Bakanlığın bize sağlayacağı imkânlar çerçevesinde bu devam edecek. Başta aşırı yağışlar, sel taşkınları, kuraklık ve orman yangınları. İşte afet dediğimiz olay bu. Eğer siz zamanında müdahale edemiyorsanız; o felakete dönüşüyor. Siz de zaten aldığınız, alacağınız eğitimlerle bu afetlerin felakete dönüşmemesi için müdahale edeceksiniz. Hepiniz tabii ki bir meslek sahibi olmak, evinize rızık götürmek amacıyla buralara geldiniz, sınavlara girdiniz. Çok fazla, 3 bin 400’ün üzerinde müracaat vardı ve siz seçilen 100 kişiden her biriniz bir itfaiye memurusunuz. Üstün bir başarıdır bu. Mümkün olduğunca sınav koşullarını zor ama tamamen adalet duygusuyla yapılması konusunda yaptığım telkinlerimin harfiyen yerine getirildiğini görüyorum. Bu konuda da memnuniyetimi ifade edeyim. Burada herkesin hakkını vererek, yapılan puanlamada sıralamaya giren arkadaşlarımızı da teşkilatımıza dahil ettik. Tekrar hayırlı uğurlu olsun. Mersin’e dışarıdan gelen arkadaşlarımın memnun kalacağından eminim. Mersin sıcak ve güzel bir yer. Sadece iklim olarak değil insan olarak da sıcak insanların olduğu bir yer. Hoşgörülü, yardımsever ve tüm yurdumuzdan insanları burada görebilirsiniz. Çünkü burası insanları gerçekten iyi bir yaşam sunabilen, çok önemli özellikleri olan bereketli bir kent. Her şeyden önce yeni hayatınızda mutlu olmanızı diliyorum.”

Mersin’in geniş bir hinterlanta sahip ve coğrafi olarak zorlu bir il olduğunu belirten Başkan Seçer, şöyle devam etti:

“Çünkü bizim görev yaptığımız alanlar Türkiye’deki il koşulları içerisinde daha zorlu alanlar. Bir kere yüzölçümümüz çok büyük; 16 bin kilometrekare. Yüzde 52’si orman olan bir kent. Orman alanlarımız çok. Dağ-deniz mesafesi bazı noktalarda sıfıra düşüyor. Tarsus gibi ova ilçelerimizde dağ ve deniz arasındaki mesafe onlarca kilometreyi buluyor.”

İtfaiye eri alımında, Büyükşehir’in yönetim anlayışına uygun bir şekilde kadınlara karşı pozitif bir ayrımcılık yaptıklarını da aktaran Seçer, “6 kadını merkeze almışlar. Pozitif ayrımcılık yapmışlar. Sadece İtfaiye teşkilatımızda değil her alanda bu sayının çok olmasını arzu ediyoruz. Nüfus olarak her iki kişiden biri kadınsa, her alanda kadınların yoğun olmasını arzu eden bir yönetici ve siyasetçiyim” diye konuştu. 

Ata Eğitim Merkezi’nin Türkiye’de örnek tesislerden biri olduğunu kaydeden Başkan Seçer, tesisin son gelişmeler ışığında projelendirilerek hayata geçtiğini belirterek, şunları söyledi:

“Bu sınavlarda kayırmacılık, adaletsizlik oldu ya da kimse bize yardımcı olmadı diyebilir misiniz? Yok, bu güzel. Çünkü bu yönetim anlayışının yurdun her köşesine ve her kuruma hakim olması için, bunu her yerde anlatmanızı istiyorum. İnsanların siyasi düşüncelerinden dolayı yargılanıp, onun kabiliyetinin veya liyakatinin çöpe atılmasına, vicdanlar razı olamaz. Sizler buraya müracaat ettiniz. Yazılı ve spor sınavlarına girdiniz. Hatta spor sınavından önce, belediyenin Spor Dairesi eşliğinde antrenman yaptınız. Bunları anlatın insanlara. Kayırmacılık, partizanlık ve torpilin Türkiye’ye bir yarar getirmediğini, insanları rencide ettiğini görüyoruz. Bu yüzden buradaki uygulamayı her yerde anlatın ki, örnek olsun, duyulsun.

Teşkilata çok yeni araçlar kazandırdık. En son 20 adet araç aldık ve özellikle dar sokaklara ya da manevra sorunu yaşanan dar alanlarda meydana gelen afetlere müdahale için, bunları ilçelerimize dağıttık. Biz Mersin’de yaşayan bütün halkımıza hizmet ediyoruz. Çünkü Mersin, Türkiye’nin bütün kentlerinden gelen insanların ve bütün renklerin yaşadığı bir şehir. Biz genç arkadaşlarımız daha atik olabilirsiniz, aldığınız eğitimler de çok iyi olabilir. Fakat deneyim başka bir şey. Deneyim parayla alınan bir şey değil. Deneyim yıllar boyu kazanılır. Burada, bu mesleğe yıllarını verenlerin tecrübelerinden yararlanacaksınız. Onlarla beraber uyumlu bir şekilde güzel hizmetler yapacağınıza canı gönülden inanıyorum. Yeter ki vatandaşıma hizmet edin. Her zaman sizin yanınızdayım.”

 

Art’s Magazin  Yurt

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI SEÇER, İTFAİYE TEŞKİLATININ YENİ KADROSUYLA BİR ARAYA GELDİ

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!