MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN ‘2. MİZAH GÜNLERİ’NE DESTEK

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN ‘2. MİZAH GÜNLERİ’NE DESTEK

Mersin Büyükşehir Belediyesi, İçel Sanat Kulübü (İSK) tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen ‘Mersin Mizah Günleri’ne destek verdi. 

Mersin Büyükşehir Belediyesi, düzenlediği kültür sanat etkinliklerinin yanı sıra kentte farklı kurum ve kuruluşlar tarafından yaşama geçirilen etkinliklere de destek oluyor. Mersin Mizah Günleri’ne geçen yıl da katkı sunduklarını hatırlatan Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Koordinatörü Bengi İspir Özdülger, “Şehrimizde yapılmakta olan bu güzel çalışma için emeği geçen herkesi tebrik ediyoruz. Bu tür etkinlikleri her şekilde destekliyoruz. Mersin Büyükşehir Belediyesi, bu güzel etkinliklerin, bu güzel şehirdeki güzel sanatseverlerin yanında olmaya devam edecek” dedi. 

Büyükşehir olarak sanatçı ve sanatseverlere katkı sunmanın önemi doğrultusunda hareket ettiklerini kaydeden Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Serdal Gökayaz da şöyle konuştu:

“Kentimizde bu tür organizasyonların olması bizi gerçekten çok mutlu ediyor. Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak sanata, kültüre her daim gerekli katkıyı vermek için ilgili çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bu anlamda İçel Sanat Kulübü’nün düzenlemiş olduğu mizah günlerinde de desteklerimizi sunduk. Bu süreçte onların yanında olmaya devam edeceğiz.”

Mersin Mizah Günleri’nin gelenekselleşmesini istediklerini dile getiren İSK Başkanı Fatih Alkar ise şunları söyledi:

“Eksiklerimizi gidererek Mizah Günleri’ni 5, 10 diye devam ettirmek istiyoruz, bizden sonraki arkadaşlarımızla birlikte. Bu yıl 28. Arkeoloji Günleri’ni yapacağız. Mizaha da bu kentin, ülkemizin ihtiyacı var. Dolayısıyla biz, bu bütünsellik içerisinde etkinliğimizi gerçekleştirmeye çaba gösteriyoruz.”

Kamuoyunda ‘Mandıra Filozofu’ olarak tanınan sanatçı Müfit Can Saçıntı, Mersin Mizah Günleri’nin Türkiye’de benzeri olmayan bir etkinlik olduğuna dikkat çekti. Saçıntı, “Bu da Mersin’in bir ayrıcalığı. Sanatla iç içe, çok aydın bir şehir. Zaten hep biliyoruz ama bugün de sanatla ilgili başka yönlerine şahitlik ettik Mersin’in. Güzel, sanatsever, aydın insanların olduğu güzel bir şehrimiz. Biz de buraya gelmekten her zaman mutlu oluyoruz” diye konuştu.

Art’s Magazin  Yurt

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!