MERSİN’DE TARİH, DOĞA VE SPOR, KİLİKYA ULTRA MARATONU’NDA BULUŞUYOR

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MERSİN’DE TARİH, DOĞA VE SPOR, KİLİKYA ULTRA MARATONU’NDA BULUŞUYOR

Mersin Büyükşehir Belediyesi, bu yıl ‘Kilikya Ultra Maratonu’nun ikincisini gerçekleştiriyor. Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi tarafından düzenlenen ve hazırlıkları tamamlanan Kilikya Ultra Maratonu, bu yıl 9-10 Haziran’da Kızkalesi’nde sporseverleri 4 farklı etapta buluşturacak. Bu yıl uluslararası düzeyde yapılacak olan maratonda, kültür, doğa ve spor turizminin birlikteliği ile sahilden tepelere kadar şehrin tarihi dokuları tanıtılacak.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, geçen sene ilkini gerçekleştirdiği ‘Kilikya Ultra Maratonu’nun bu sene ikincisini gerçekleştiriyor. Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi tarafından düzenlenen ve hazırlıkları tamamlanan Kilikya Ultra Maratonu, bu yıl uluslararası düzeyde olacak ve 9-10 Haziran’da Kızkalesi’nde düzenlenecek.

Kilikya Ultra Maratonu ile Mersin’in kültürel ve doğal mirasını spor aracılığıyla tanıtmak amaçlanırken; katılım sağlayan tüm sporcular tarih, doğa ve sporun iç içe olduğu bir yarışta bir araya gelecek. Yarışmada 7, 15, 33 ve 54 kilometre olmak üzere 4 farklı etapta parkur olacak. Maratonda; kültür, doğa ve spor turizminin birlikteliği ile sahilden tepelere kadar şehrin tarihi dokuları tanıtılacak.

TAŞKIN: “2023 YILI İÇİNDE 7 ADET ULUSLARARASI ORGANİZASYONUMUZ OLACAK”

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin, 2023 yılı içerisinde 7 adet uluslararası organizasyonu olduğunu ve bunlarının ilkinin 10 Haziran’da Kızkalesi’nde yapılacak olan Kilikya Ultra Maratonu ile başlayacağını belirten Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Emrullah Taşkın, “Geçen sene ilkini yaptığımız Kilikya Ultra Maratonu’nun, bu yıl ikincisini uluslararası düzeyde yapıyoruz. 9 Haziran’da Kızkalesi’nde bir fuarımız olacak. 10 Haziran’da da aynı yerde yarışlar yapılacak. Yarışlar 7, 15, 33 ve 54 kilometrelik dört farklı etaptan oluşuyor” dedi.

Yarışlara ilginin fazla olduğunu ve şu ana kadar katılım sayısının 500’ü bulduğunu dile getiren Taşkın, “Toplam 700-750 civarında bir sporcunun katılımını bekliyoruz. Biz bu organizasyona bütün Mersinli sporseverleri davet ediyoruz. 9 ve 10 Haziran tarihlerinde, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin büyük bir etkinliği Kızkalesi’nde başlamış olacak ve aynı zamanda diğer etkinliklerimizin de startını vermiş olacağız” diye konuştu.  

 

Art’s Magazin  Yurt

MERSİN’DE TARİH, DOĞA VE SPOR, KİLİKYA ULTRA MARATONU’NDA BULUŞUYOR

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!