MEZİTLİ BELEDİYESİ’NDEN KADINLARA ‘STRESLE BAŞ ETME’ ATÖLYESİ

service

MEZİTLİ BELEDİYESİ’NDEN KADINLARA ‘STRESLE BAŞ ETME’ ATÖLYESİ

Mezitli Belediyesi ile Türk Psikolojik ve Danışma Derneği Mersin Temsilciliği iş birliğinde deprem bölgesinden gelen kadınlara yönelik ‘Stresle Baş Etmede Bilinçli Farkındalık Atölyesi’ düzenlendi.

Kadınlara, duygularını kontrol etme, karşılaşılan durumlarla ilgili doğru tavır sergileme, duygusal, zihinsel, fiziksel ve davranışsal tepkilerle baş etme gibi konuların anlatıldığı atölyesinde uzmanlar, sosyal desteğin bireyin travmasında iyileştirici bir güç olduğunun üzerinde durdu. 

Atölye sonunda 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan tarafından gönderilen hediyeler katılımcılara iletildi.

Depremin olduğu ilk andan bu yana olumsuz etkilenen vatandaşlara destek vermek için çabaladıklarını belirten Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “Bölgede yaptığımız yardımların yanında depremden kaçarak kentimize gelen insanların ihtiyaçlarının karşılanması konusunda gece gündüz demeden, personelimizle, gönüllülerimizle çalışma yaptık. Bunun ikinci kısmında ise olumsuz etkilenen kadınlara sosyal ve psikolojik destek vermeye çalışıyoruz. Daha önce ortak projeler gerçekleştirdiğimiz Türk Psikolojik ve Danışma Derneği Mersin Temsilciliğine ve emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

 

Art’s Magazin  Yurt

MEZİTLİ BELEDİYESİ’NDEN KADINLARA ‘STRESLE BAŞ ETME’ ATÖLYESİ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!