TARSUS BELEDİYESİ’NE ÇUKUROVA 15. KİTAP FUARI’NDA YOĞUN İLGİ 

featured
service

TARSUS BELEDİYESİ’NE ÇUKUROVA 15. KİTAP FUARI’NDA YOĞUN İLGİ 

Tarsus Belediyesi, Çukurova Kitap Fuarı’nda ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü.

14-22 Ocak 2023 tarihleri arasında TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde yapılan fuarda 225 bin 849 kitapsever, sevdiği yazarlarla ve kitaplarla buluştu. Bölgenin kültürel yaşamına önemli katkılar sunan Çukurova Kitap Fuarı, imza günlerinin yanı sıra panel, söyleşi, atölye çalışmaları ve çocuk etkinliklerinden oluşan bir dizi kültür etkinliğine de ev sahipliği yaptı.

Tarsus Belediyesi de Tarsus Belediye yayınları, Tarsus içerikli yayınlar, Tarsus yayınevleri ve Tarsuslu yazarlar ile 9 gün boyunca hem tanıtım yaptı hem de imza günleri düzenledi. Adana Çukurova 15. Kitap Fuarında 711 D nolu stantta bulunan Tarsus Belediyesi, Gazeteci yazar Uğur Pişmanlık, Araştırmacı Yazar Hikmet Öz, Yazar Erkan Özaydın, Öykü Yazarı Cemile Cereb, Yazar Remzi Karabulut, Yazar Nihat Çapar, Yazar Hakan Sürmeli, Yazar Hüseyin Adıbelli, Yazar Ali Tekin Koçak gibi isimlerin eserleri ve katılımlarıyla fuarda yoğun ilgi gördü.

“TARSUS BELEDİYESİ 225 BİN 849 KİŞİNİN ZİYARET ETTİĞİ FUARDA TARSUS’UN TANITIMINA ÖNEMLİ KATKILAR SAĞLADI”

Çukurova 15. Kitap Fuarı’na katılım sağlayarak, Tarsuslu yazarları ve stantları ziyaret eden Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, “225 bin 849 kişinin ziyaret ettiği fuarda Tarsus Belediyesi, yazılı eserleri ve Tarsuslu yazarları ile Tarsus’un tanıtımına önemli katkılar sağladı. Bizler on bin yıllık kadim kentimiz Tarsus’un değerlerine sahip çıkmaya onları tanıtmaya ve onları yaşatmaya her zaman özen gösteriyoruz. Bu anlamda fuara katılımını sağladığımız ve eserleriyle, destekleriyle şehrimize hizmet eden tüm yayınevleri ve yazarlarımıza özel teşekkür ederken her daim onların destekçisi olacağımızı da belirtmek isterim” dedi.

PİŞMANLIK: “ÇOK YERİNDE BİR GİRİŞİM”

Yayınevleri ve yazarlar adına teşekkürlerini sunan gazeteci yazar Uğur Pişmanlık ise “Aratos Felsefe Dergisi olarak 10 yıl boyunca İstanbul, İzmir ve Çukurova Kitap Fuarı’nda Tarsus’u temsil ettik. Geçen yıldan sonra bu yıl da Tarsus Belediyesi’nin Çukurova Kitap Fuarı’nda stant açması ve Tarsuslu yazarları ağırlaması çok yerinde bir girişim oldu. Aratos Yayınları’ndan çıkan Tarsus tarihi ve kültürünü yansıtan 50 kitapla fuarda yer almaktan mutluyuz. Böylece bir yandan Tarsus tanıtılırken diğer yandan da Tarsuslu yazarlar ve kitapları okurla buluştu. Tarsus’ta kitap okuma kültürünün yerleşmesi açısından yerel yönetimlerin fuarlara katılımı ve okur-yazar buluşmasını sağlaması çok önemli. Tarsus Belediyesi’ne ve Başkanımız Haluk Bozdoğan’a desteklerinden dolayı teşekkür ederiz” diye konuştu.

 

Art’s Magazin  Yurt

TARSUS BELEDİYESİ’NE ÇUKUROVA 15. KİTAP FUARI’NDA YOĞUN İLGİ 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!