Tarsuslular Üç Gün Boyunca ‘Genç Müzik Akşamları’nda Buluştu

service

Tarsuslular Üç Gün Boyunca genç Müzik Akşamlarında Buluştu

Tarsuslular Üç Gün Boyunca ‘Genç Müzik Akşamları’nda Buluştu

Tarsus Belediyesi, ‘Genç Müzik Akşamları’yla klasik müzik ile geleneksel müziği üç gün boyunca sanatseverlerle bir araya getirdi. 

Belediye bünyesinde faaliyet gösteren Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Saint Paul Kilisesi’nde düzenlenen konserin ilk gününde, kemanda Ada Yalın, piyanoda ise Deniz Akalın vardı. İkinci gün piyanoda Deniz Akalın, klarnette ise Gizem Nur Bodur sahne aldı. Konserin son gününde ise bağlamada İsmail Enis Anıtoğlu ve Nuri Efe Sel dinleyiciden beğeni topladı. 

İlçenin dokusunda sanatın var olduğunu söyleyen Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, şöyle konuştu:

“TARSUS’UN O AYDINLIK YÜZÜ BU KENTİN ZATEN MAYASINDA VAR”

“Bu kentte eşikler medeniyeti dediğiniz zaman, o deyime farklı bir açıdan bakabilirsiniz. Güvenlik olarak bakabilirsiniz. Özgürlük olarak bakabilirsiniz. Ya da daha ileri giderseniz sınırsız ve sınıfsız toplumdan bahsedebilirsiniz. Ama bunun ötesinde Tarsus’ta var olan 10 bin yıllık bir kentin kimliği, kültürü ve bunun getirdiği çok önemli bir bilinç var. Ama bu kentin çok güzel gençleri, kadınları ve insanları var. Özellikle gençlerimiz ve kadınlarımız, bu kentin havasını dokusunu hangi şart olursa olsun, neye niyet ettiklerini hiçbir zaman unutmadan sadece kısmetine düşenlerle yetinmeyecekler. Tarsus’un o aydınlık yüzü, geçmişten gelen o çağdaşlaşma yüzü bu kentin mayasında zaten var.” 

Gençlerle gurur duyduğunu belirten Başkan Bozdoğan, sözlerini şöyle sonlandırdı:

“Onlar, bizim evladımız. Eminim yurt dışında da bizi çok iyi temsil edecekler. Onların her türlü eğitiminde, başarılarında belediye olarak yanlarında olacağız. Aynı zamanda son başvurusu 3 Aralık’a kadar olan 100 kişilik bir çocuk korosu oluşturuyoruz. Bunlar, yurt dışında bizi temsil edecekler. Bu konuda duyuruları yapıyoruz ama sizler de yardımcı olursanız, Tarsus’un o muhteşem çocuk korosunu ortaya koyarsak çok mutlu olurum.”

 

Art’s Magazin | Yerel

Tarsuslular Üç Gün Boyunca ‘Genç Müzik Akşamları'nda Buluştu 1

Tarsuslular Üç Gün Boyunca ‘Genç Müzik Akşamları’nda Buluştu
Hemen Abone Olun, İlk Sizin Haberiniz Olsun!

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!