Tarsus’ta ‘Fotoğrafçılar Maratonu’ Düzenlenecek

featured
service

Tarsusta Fotoğrafçılar Maratonu Düzenlenecek

Tarsus’ta ‘Fotoğrafçılar Maratonu’ Düzenlenecek

 

Tarsus’un il olması için ‘İl’le de Tarsus’ projesini hayata geçiren Tarsus Belediyesi, aynı temayla ‘Fotoğrafçılar Maratonu’ düzenliyor. 

Belediye; Tarsus Fotoğraf Derneği, Tarsus Fotoğrafçılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası iş birliği ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) desteğiyle, ilçeyi tanıtmak ve turizmi geliştirmek için ‘Tarsus Neden İl Olmalı’ temasıyla fotoğraf yarışması düzenliyor. Yarışmanın kazananı, 84 bin TL ödülün sahibi olacak. 

Yarışmaya gönderilen fotoğrafların Tarsus sınırları içinde ve 9 ile 11 Aralık günlerinde çekilmiş olması zorunlu olurken, yarışmaya katılmak ücretsiz olacak. Fotoğraf maratonu katılım başvuruları, 9 Aralık Cuma günü saat 08.00 ile 11 Aralık Pazar günü saat 19.00 arasında, Tarsus Mehmet Bal Sanat Galerisi’nde açılacak olan kayıt masasında yapılacak. 

14 Aralık 2022’de sonuçların açıklanacağı yarışmanın ödül töreni ise 27 Aralık 2022’de yapılacak. Yarışmanın seçici kurulunda; Tarsus Fotoğraf Derneği Başkanı Altan Gökçek, Tarsus Fotoğrafçılar Odası Başkanı Cumali Taş, Fotoğraf Sanatçısı Prof. Dr. Erol Özer, Fotoğraf Sanatçısı Faruk Akbaş, Fotoğraf Sanatçısı, Yazar, Prof. Dr. Güler Ertan, Altınoran Düşünce ve Sanat Platformu Başkanı Haluk Uygur, Tarsus Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü, Tiyatro Yönetmeni, Yazar Nihat Çapar, Fotoğraf Sanatçısı ve Yönetmen Mehmet Turgut ile Fotoğraf Sanatçısı ve Grafiker Özlem Gün Bingöl yer alıyor.

 

 

 

 

Art’s Magazin | Yerel

Tarsus'ta 'Fotoğrafçılar Maratonu' Düzenlenecek 1
Tarsus’ta ‘Fotoğrafçılar Maratonu’ Düzenlenecek

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!