Yenişehir Belediyesi’nden Özel Çocuklara Ara Tatilde Tenis Kursu

featured
service
Yenişehir Belediyesinden Özel Çocuklara Ara Tatilde Tenis Kursu

Yenişehir Belediyesi’nden Özel Çocuklara Ara Tatilde Tenis Kursu

Yenişehir Belediyesi, özel çocukların yarıyıl tatillerini verimli geçirmeleri amacıyla Ata Tenis Spor Tesisleri’nde tenis kursu düzenliyor. Yarıyıl tatili boyunca devam edecek kurslarda çocuklar tenis öğrenirken anneleri de pilates yapıyor.

Özel bireyleri yalnız bırakmayarak sosyalleşmelerine yardımcı olan Yenişehir Belediyesi, yarıyıl tatilinin başlamasıyla birlikte özel çocuklara tenis kursu vermeye başladı. Ata Tenis Spor Tesisleri’nde verilen eğitimlerde özel çocuklar, uzman eğitmenler eşliğinde hem tenis öğreniyor hem de eğlenceli zaman geçiriyor. Eğitimlerle özel çocukların hareket becerilerinin artırılması başta olmak üzere dikkat eksikliklerinin de giderilmesi amaçlanıyor. Yarıyıl tatili boyunca devam edecek olan tenis kurslarında özel çocuklar tenis öğrenirken anneleri pilates yapıyor. 

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, projeye ilişkin, “Özel çocuklarımıza yönelik renkli ve eğitici etkinlikler düzenleyerek onların güzel vakit geçirmelerini sağlıyoruz. Her çocuğumuz bizim için özeldir. Daima yanlarında olmaya, onları ve ailelerini desteklemeye devam edeceğiz” dedi. 

Beden eğitimi öğretmeni Nihan Ayoğuz ise 10 özel çocuğun tenis kurslarından yararlandığını aktararak şu bilgileri verdi: 

“Tenis kurslarımızda 10 çocuğumuz eğitim görüyor. Özel çocuklarımız tenis raketlerimizle top sürme başta olmak üzere el ve göz koordinasyonu sağlama, beden becerilerinin tamamlanması ve dikkat dağınıklıklarını toparlamalarını amaçlıyoruz. Otizmli, zihinsel sorunu olan ve öğrenme güçlüğü yaşayan çocuklarımız var. Bu kurslar sayesinde onların sosyalleşmesini de sağlamış oluyoruz. Biz nasıl yaşıyorsak onlarda öyle yaşayabilmeli.”

Art’s Magazin  Yurt

Yenişehir Belediyesi’nden Özel Çocuklara Ara Tatilde Tenis Kursu
Yenişehir Belediyesi’nden Özel Çocuklara Ara Tatilde Tenis Kursu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!