‘BODRUM HALK SÜT PROJESİ’NDE DAĞITIMLAR DEVAM EDİYOR 

featured
service

‘BODRUM HALK SÜT PROJESİ’NDE DAĞITIMLAR DEVAM EDİYOR 

Bodrum Belediyesi’nin ‘Halk Süt Projesi’nde dağıtımlar devam ediyor. Proje kapsamında son olarak Çırkan Mahallesi’nde 2 ile 5 yaş arasındaki çocuklara, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın da katılımıyla süt dağıtıldı. 

Çırkan Mahallesi’nde, Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü ekipleri tarafından başlatılan ‘Bodrum Halk Süt Projesi’ kapsamında tespit edilen ihtiyaç sahiplerine süt dağıtımı yapıldı. Etkinlikte Başkan Aras’a, Başkan Yardımcısı Tayfun Yılmaz, Çırkan Mahalle Muhtarı Coşkun Ünlü ve birim müdürleri eşlik etti. Belirli bir takvime göre yürütülen dağıtımlar çerçevesinde Çırkan’da pastörize edilmiş 1 litrelik sütler, koliler halinde ailelere teslim edildi.

Dağıtım sırasında yurttaşlarla sohbet eden Aras, yılda yaklaşık 65 bin litre sütü çocuklarla buluşturduklarını belirtti. Aras, şunları söyledi:

“YARDIM EDEBİLECEĞİMİZ AİLE SAYISINI ÇOĞALTMAYI PLANLIYORUZ”

“Yılda toplam bin 256 çocuğumuza süt dağıtımı yapıyoruz. Onların sağlıklı büyümeleri ve gelişimleri için aynı zamanda ev ekonomisine küçük bir katkı için Tarımsal Hizmetler Müdürlüğümüzle bu projeyi gerçekleştiriyoruz. Bugün de Çırkan Mahallesi’nde süt dağıtımı vesilesiyle ailelerimizle bir araya geldik. Onların dertlerini, ihtiyaçlarını sorduk, çocuklarımızla buluştuk. Bu, yıl boyu süren bir çalışma. Yardım edebileceğimiz aile sayısını çoğaltarak sürdürmeyi planlıyoruz.”

 

 

 

Art’s Magazin  Yurt

‘BODRUM HALK SÜT PROJESİ’NDE DAĞITIMLAR DEVAM EDİYOR 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!