MARMARİS BELEDİYESİ FEN İŞLERİ’NDEN 2022’DE YOĞUN MESAİ 

featured
service

MARMARİS BELEDİYESİ FEN İŞLERİ’NDEN 2022’DE YOĞUN MESAİ 

Marmaris Belediyesi Fen İşleri ekipleri, 2022 yılında kent genelinde sürdürdüğü altyapı ve üstyapı çalışmalarının yanı sıra yangın ve sel gibi olumsuzluklara karşı da yoğun mesai yaptı. 

İlçenin sorunsuz bir altyapı ve üstyapıya kavuşması amacıyla faaliyet gösteren Fen İşleri Müdürlüğü, 2022’de de mesaiye devam etti. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri hem merkezde hem de çevre mahallelerde sıcak asfalt, parke, beton, sathi kaplama, kaldırım, refüj, meydan düzenlemesi ve bakım-onarım gibi birçok çalışmaya imza attı. 

Çalışmalar kapsamında Armutalan, Beldibi, İçmeler, Turunç, Hisarönü, Turgut, Selimiye, Bayır, Bozburun dahil olmak üzere mahallelerde toplamda 50 bin metrekare parke yol yapıldı. Çetibeli, Orhaniye, Hisarönü, Karaca, Turgut, Çamlı ve Adaköy’de ise toplam 90 bin 660 metrekare asfalt yol yapıldı. 

PRESTİJ YOL ÇALIŞMASINA BAŞLANDI 

Müdürlüğün projelerinden olan Yunus Nadi Caddesi’nin bin 400 metre uzunluğunda 21 bin metrekare alanlı 2. Etap düzenlemesinin yanı sıra yılın son çeyreğinde İçmeler İsmet İnönü Caddesi, Atatürk Caddesi ile 186. ve 148. Sokakları kapsayan prestij yol çalışmalarına başlandı. Alanda cep otoparkları, yeşil bant uygulamalarının yanı sıra 30 araçlık genel otopark alanı ile bisiklet yolu düzenlemesi yapılarak, şehir içi bisiklet yolu ağına bir yenisinin eklenmesi hedefleniyor. Prestij cadde olarak yapılan İnönü Caddesi’nin devamı olan noktalarda da çalışmalara devam edildi.

Kırsal mahallelerde bulunan muhtarlık binalarının revizyonu kapsamında Karaca Mahallesi muhtarlık binasının iyileştirilmesi ve düğün salonu çevre düzenlemesi yapılırken bölge sakinlerinin talepleri doğrultusunda Turunç Mahallesi’nde de çok amaçlı salon ve pazar yeri binasının yapımı tamamlandı.

SELİMİYE’YE 38 BİN 500 METREKARE ASFALT YOL 

Selimiye Mahallesi’nde de çok amaçlı salon binası halkın kullanımına açıldı. 2 bin 500 metrekare alanlı sahil bandı yürüyüş yolu altyapısıyla birlikte yenilenerek daha modern ve konforlu bir görünüme kavuştu. Adaköy-Aktaş mevkiinde altyapı ve üstyapı düzenleme çalışması gerçekleştirilirken, yağmur sularının sağlıklı tahliyesi için menfez yerleştirilen yolda dolgu, şarampol ve yol tesviye çalışmaları sonucu toplam 38 bin 500 metrekare asfalt yol halkın kullanımına sunuldu.

 

Art’s Magazin  Yurt

MARMARİS BELEDİYESİ FEN İŞLERİ’NDEN 2022’DE YOĞUN MESAİ 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!