MENTEŞE BELEDİYE BAŞKANI GÜMÜŞ, KENTTEKİ BASIN MENSUPLARIYLA BİR ARAYA GELDİ

featured
service

MENTEŞE BELEDİYE BAŞKANI GÜMÜŞ, KENTTEKİ BASIN MENSUPLARIYLA BİR ARAYA GELDİ

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ dolayısıyla ilçede görev yapan basın mensuplarıyla akşam yemeğinde bir araya geldi. 

Menteşeli basın emekçileri, Gazeteciler Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlikte buluştu. Başkan Gümüş, “Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi adına mesai saati gözetmeden mesleğini yapmaya çalışan basın mensuplarının günü kutlu olsun” sözleriyle emekçilerin gününü kutladı. 

Yemekte yaptığı konuşmada gazetecilerin kamuoyunu doğru bilgilendirmek adına mesai saati gözetmeden, zor şartlar altında görev yaptıklarını belirten Gümüş, şöyle konuştu:

“Gazeteciler olarak sizler gece gündüz demeden, hafta sonu demeden, bayram demeden özveriyle çalışıyorsunuz. Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi adına zor şartlarda işinizi yapıyor; çoğu zaman ailenizden, sevdiklerinizden fedakârlıklarda bulunuyorsunuz. Her geçen gün işinizi doğru yapmak daha da zorlaştı. Özgürce ve tarafsız şekilde görevlerinizi yerine getirebilmek adına büyük bedeller ödemek zorunda kalıyorsunuz. Özellikle bu süreçte toplumun doğru bilgilendirilmesi ve demokratikleşmesi adına özgür basına her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. İnanıyorum ki yakın zamanda yaşanacak değişimle siz değerli gazeteciler daha iyi şartlarda görevinizi yerine getireceksiniz. 2023 yılı aynı zamanda Cumhuriyetimizin de 100. yılı. Umarım Cumhuriyetimizin 100. yılı özlük haklarınızın daha iyi olduğu, mesleğinizi daha özgür icra edeceğiniz bir dönemin de miladı olur. Ben ve ekibim her zaman sizlerle iletişim halinde olmaya devam edeceğiz.”

Yemeğe katılan Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman Akbulut, Muğla Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cem Kaytan ve Muğla Basın Emekçileri Platformu Yerel Yönetimler Sözcüsü Cüneyt Erdan da konuşmalarında ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ dolayısıyla kentte görev yapan gazetecileri bir araya getiren Gümüş’e teşekkür etti. 

 

Art’s Magazin  Yurt

MENTEŞE BELEDİYE BAŞKANI GÜMÜŞ, KENTTEKİ BASIN MENSUPLARIYLA BİR ARAYA GELDİ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!