Şimdi SEO İçin Bir Profesyonelle Çalışın

MENTEŞE BELEDİYE BAŞKANI GÜMÜŞ’TEN ‘8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ’ MESAJI

featured
service

MENTEŞE BELEDİYE BAŞKANI GÜMÜŞ’TEN ‘8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ’ MESAJI

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında, “Kadın ve şiddetin aynı cümle içerisinde geçmediği, her zaman baş tacı oldukları bir dünya dileğiyle; bizleri dünyaya getiren, eğiten, yetiştiren, hayatımızın en değerli varlığı olan tüm kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutluyorum” dedi. 

Başkan Gümüş, Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla yazılı bir kutlama mesajı yayınladı. Gümüş mesajında şunları kaydetti: 

“Kadın dostu bir belediye olarak her zaman kadın erkek eşitliğini savunduk. Atatürk’ün devrimleri ve ilkeleri ile verilen demokratik haklar sayesinde Türk kadını birçok Avrupa ülkesinden önce sosyal hayatta yerlerini almıştır. Biz de Ata’mızın bu ilke ve devrimleri doğrultusunda kadınların iş hayatında da sosyal hayatta da daha aktif rol almaları için çalışmalar yaptık. Bu kapsamda ilk olarak geçtiğimiz yıl Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde Avrupa Yerel Yaşamda Kadın Erkek Eşitliği Şartı’nı imzaladık ve kadın çalışan sayımızı artırdık. Belediyemizde idari kadrodan personele kadar her kademe de kadın çalışanımız var. Bunun yanı sıra ev hanımları için de düzenli olarak kurslar açtık. Böylece hem sosyal hayatta daha aktif rol alarak kendilerini geliştirmelerini hem de ev ekonomilerine katkıda bulunmalarını sağladık. Kadınlara daha çok fırsat eşitliği sağlanırsa, kent yaşamının kalitesi o kadar çok artacaktır. Üreten kadın mutludur. Bir kentte kadın mutluysa o kent mutludur, huzurludur.

Tarihimiz Türk kadınının ne kadar fedakar, cömert, gözü pek olduğunu yazar. Kurtuluş Savaşı’nda cepheye mermi taşıyan kadınların torunları günümüzde de aynı rolü üstlenmişlerdir. Orman yangınlarında da, acısı daha taze olan Kahramanmaraş merkezli depremde de bunun en büyük örneklerini gördük. Gerek afet bölgelerinde gerekse yardım merkezlerinde canla başla çalışan kadınlar hayatın her yerinde olduklarını bir kez daha göstermişlerdir. Kadın ve şiddetin aynı cümle içerisinde geçmediği, her zaman baş tacı oldukları bir dünya dileğiyle; bizleri dünyaya getiren, eğiten, yetiştiren, hayatımızın en değerli varlığı olan tüm kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutluyorum.” 

Art’s Magazin  Yurt

MENTEŞE BELEDİYE BAŞKANI GÜMÜŞ’TEN ‘8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ’ MESAJI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!