MENTEŞE BELEDİYESİ, AKÇAOVA YENİ KENTSEL ALANDA ALTYAPI ÇALIŞMALARINA BAŞLADI

featured
service

MENTEŞE BELEDİYESİ, AKÇAOVA YENİ KENTSEL ALANDA ALTYAPI ÇALIŞMALARINA BAŞLADI

Menteşe Belediyesi, Akçaova Mahallesi’nde yaklaşık 13 bin kişinin yaşayacağı yeni kentsel yerleşim alanı için altyapı çalışmalarına başladı. Çalışmalar hakkında bilgi almak için sahada incelemelerde bulunan Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, “Altyapı çalışmalarının bir bütün halinde yapılması çok önemli. Bu nokta da Akçaova Mahallemizde yeni imara açılan bölgede tüm ilgili altyapı kurum ve kuruluşlarla iş birliği içinde çalışmalara başladık. Çalışmalarının ilgili altyapı kuruluşlarının iş birliği ve müşterek çalışmasıyla hızlı bir şekilde tamamlanacağına inanıyorum” dedi.

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Akçaova Mahallesi’nde 2003 yılından beri süre gelen imar planı ve imar uygulaması ile ilgili sorunlara son noktayı koyduklarını belirterek, şunları söyledi:

“Bilindiği gibi Akçaova Mahallemizde 2003 yılında başlayan imar planı çalışmaları dava süreçlerinden dolayı aksamış ve akabinde plan içerisinde bazı alanların orman idaresi tarafından yapılan çalışmalar nedeniyle bu bölgedeki imar planı uygulanamaz hale gelmişti. Menteşe Belediyesi olarak bölgedeki imar sorununa yönelik çalışmalarla tüm sorunları tek tek aşarak bu bölgede Muğla Büyükşehir Belediyesi ile yeni bir imar planı yapılmak suretiyle 13 bin vatandaşımıza hitap edecek yeni bir yerleşim alanı oluşturmuştuk. Söz konusu planın imar kanununun 18. Maddesine göre parselasyon imar uygulaması da tamamlanmış ve geçtiğimiz yıl tapular çıkarak hak sahiplerine teslim etmiştik. Uygulama sonucunda toplam 726 bin 300 metrekare yüzölçümlü imar parselleri oluşturuldu.”

ALTYAPI ÇALIŞMALARI BİR BÜTÜN HALİNDE YAPILACAK

Süreç ile ilgili hak sahiplerini bilgilendirmek adına 3 kez toplantı yaptıklarını kaydeden Başkan Gümüş, şöyle konuştu:

“İmar planında öngörülen yollar için İmar ve Şehircilik Müdürlüğümüzce kırmızı kot çalışması yapıldı, birlikte çalışılabilirlik prensibi ile altyapının bir bütün halinde yapılması amacıyla ilgili altyapı kuruluşları ile de süreç içerisinde toplantılar gerçekleştirdik. Toplantılarımız ve görüş alışverişlerimiz altyapı çalışmalarının sağlıklı bir şekilde ilerleyebilmesi için devam edecek. Çünkü ilgili altyapı kuruluşların müşterek çalışması ile altyapının bir bütün halinde yapılması çok önem arz etmektedir.

YENİ KENTSEL YAŞAM ALANI

Yapılan parselasyon imar uygulaması ile 594 bin 245 metrekarelik sosyal donatı ve kamusal hizmet alanlarının tamamı da kamuya ve maliye hazinesine kazandırıldı. Yani sağlık ocağı, okul, resmi kurum ve kuruluş alanları, spor alanlarının tapuları da maliye hazinesine teslim edildi. Akçaova Mahallemizde yaklaşık 13 bin kişinin yaşayacağı yeni bir kentsel yerleşim alanı Akçaova Mahallemize ve Menteşemize hayırlı olsun.  Altyapı çalışmalarının, ilgili altyapı kuruluşlarının iş birliği ve müşterek çalışmasıyla hızlı bir şekilde tamamlanacağına inanıyorum.”

 

 

Art’s Magazin  Yurt

MENTEŞE BELEDİYESİ, AKÇAOVA YENİ KENTSEL ALANDA ALTYAPI ÇALIŞMALARINA BAŞLADI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!