MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İTFAİYE ERLERİ YEMİN ETTİ 

service

MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İTFAİYE ERLERİ YEMİN ETTİ 

Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi’nde göreve başlayacak 68 yeni itfaiye eri düzenlenen törenle yemin etti. 

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Teşkilatı, 68 yeni personeli için yemin töreni düzenledi. Yemin törenine Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Menteşe Belediye Bahattin Gümüş ve itfaiye erlerinin aileleri katıldı.

Yemin töreninde konuşan itfaiye eri Hilal Sakızlı, kendisine referansı olmadan sınavı kazanamayacağına dair çokça şeyin söylendiğini  ancak Muğla Büyükşehir Belediyesi’nde hak edenin kazandığını dile getirdi. Sakızlı törende, şöyle konuştu:

“‘Sen kadınsın liyakatli bir sınav olmaz, kimse senin referansın olmadığından seni almazlar’ dediler. Kimsenin referansı olmadan kendi emeğimle oldum. Burada aile gibi davrandılar, çok mutluyum. Genç yaşta meslek sahibi olmamızı sağlayan başta Başkanımız Osman Gürün’e çok teşekkür ediyorum. Her meslekte olduğu gibi kadınların da bu mesleği yapabileceği inancıyla bu mesleğe atıldım. Hiçbir ayrım yapmadan bana yardımcı olan tüm ekip arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum.” 

Yemin töreninde konuşan Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş ise “Sizler kutsal bir meslek olan itfaiye mesleğini icra edeceksiniz. Çok şanslısınız Muğla Büyükşehir Belediyesi’nde çalışmaya başladınız. Yangın döneminde verdiğiniz emeği herkes gördü. Bu nedenle çok kutsal bir meslek sahibisiniz. Deprem ve yangın yönünden çok hassas bir bölge olan Muğla’da görev yapıyorsunuz. Hepinize yeni görevinizde başarılar diliyorum” dedi.

Başkan Osman Gürün ise adil ve liyakatli bir süreçten sonra itfaiye ailesine yeni üyelerin katıldığını ve artık daha güçlü olduklarını belirterek, şunları söyledi:

“MÜRACAATLAR ARASINDA KAZANAN VE KAZANAMAYANLARIN GÜVEN DUYGUSU TAŞIMASI BİZLER İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”

“Gerçekten adil ve ayrım yapmadan mülakatlarımızı gerçekleştirdik. Her konuda adil olmaya liyakat esaslı imtihan süreçleri işleterek hak edenlerin işine başlamasına, başlayamayanlarında daha iyi hazırlanarak bir sonraki sınavlara hazırlanması için çabalıyoruz. Müracaatlar arasında kazanan ve kazanamayanların güven duygusu taşıması bizler için çok önemli. İtfaiye birimleri sürekli kendilerini geliştirmesi, dinamik olması gereken birimlerdir. Hem kişisel hem de kurumsal anlamda bu gelişim sürmelidir. İtfaiyecilik icra ettikçe gelişen ve tecrübenin önemli olduğu bir birimdir. Arkadaşlarımız sizlerin tecrübe kazanmaları için gerekli desteği verecekler. Sizlerde daha sonra gelecek arkadaşlarımıza bu desteği sağlayacaksınız. Kanunen itfaiye personelimizin memur olarak istihdam edilmesi gerekiyor. Bizler de bakanlık tarafından kadro verildikçe bu alımları sürdüreceğiz.

“İTFAİYE TEŞKİLATIMIZI GÜÇLENDİRMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Sizler göreve başlamadan önce Muğla’nın gördüğü en büyük yangınları atlattık. Bu yangınlarda itfaiyemiz etkin ve erken müdahalenin nasıl yapıldığını tüm Türkiye’ye gösterdiler ve örnek oldular. Bu özverili ve fedakar çalışmaları, emekleri için tüm İtfaiye Teşkilatımıza teşekkür ediyorum. Büyük ve geniş bir coğrafyaya sahip Muğlamızda ihtiyaçlarımızı belirleyerek araç sayımızı 168’e çıkardık. Her yerde yangına ulaşma süresi olarak en iyi itfaiyeler arasındayız. Orman köylerimize yangına ilk müdahale yapılması amacıyla 3 tonluk 151 adet tanker verdik. Bunun yanında itfaiyemiz bugüne kadar 277 bin kişiye eğitim verdi. Hepimiz Muğlamızı, yaşadığımız şehri korumak için bir şeyler yapabiliriz. Bizler yerel yönetimler olarak yangınlara karşı üzerimize düşen sorumluluğu fazlasıyla yapmaya devam edeceğiz. Muğla yangınlarında ülkemiz tek yumruk oldu. Birbirimize güvenerek, birlikte aşamayacağımız hiçbir sorun yok. Bugün yemin ederek ailemize katılan yeni itfaiye erlerimize ‘Büyükşehir ailemize hoş geldiniz’ diyor, başarılar diliyorum.”

 

 

Art’s Magazin  Yurt

MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İTFAİYE ERLERİ YEMİN ETTİ 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!