Niğde’nin Fertek Mahallesi’nde 1 Ayda 70 Hırsızlık Olayı Yaşandı

service

Niğdenin Fertek Mahallesinde 1 Ayda 70 Hırsızlık Olayı Yaşandı

Niğde’nin Fertek Mahallesi’nde 1 Ayda 70 Hırsızlık Olayı Yaşandı

 

ENES CAN ÖZMEN

Niğde’nin Fertek Mahallesi’nde, bir ay içerisinde yaklaşık 70 evde hırsızlık olayı meydana geldi. Fertek Mahallesi Muhtarı Kemal Toker, “Bir buçuk aydır, günlük olarak 5-6 eve düzenli olarak giriyorlar. Artık birinci turu bitirdiler, ikinci kez aynı evlere girmeye devam ediyorlar. Bundan emniyetimizin haberi var. Tüm birimler buradalar, akşam bekçiler dolaşıyor ama hiçbir faydası olmuyor” dedi.

Fertek Mahallesi Muhtarı Kemal Toker, mahallelerinde son dönemde artış gösteren hırsızlık olaylarına tepki gösterdi. Toker, şunları söyledi:

“Bir buçuk aydır, günlük olarak 5-6 eve düzenli olarak giriyorlar. Artık birinci turu bitirdiler, ikinci kez aynı evlere girmeye devam ediyorlar. Bundan emniyetimizin haberi var. Tüm birimler buradalar, akşam bekçiler dolaşıyor ama hiçbir faydası olmuyor. Yine aynı şekilde hırsızlık devam ediyor. Bu işin çözümü ne, biz de bilemiyoruz.

Emniyet de çözemedi. Yakalanamadı hırsızlar. Hâlâ devam ediyor. Burası zaten gurbetçi bir mahalle. Yaşayanların yüzde 80’i Ankara, İstanbul’dalar ve bunu bilerek boş evleri seçiyorlar. Özellikle bakır, yine işe yarar şeyler, televizyon, hepsini alıp götürüyorlar ve evlere de zarar veriyorlar. 70’ten fazladır girdikleri ev, hâlâ da devam ediyorlar. 2-3 gün duruyorlar, sonra yine devam ediyorlar. Ama hâlâ bir çözümü bulunamadı maalesef. En son 4-5 gün önce iki eve girdiler. Yine aynı, bakırlar ve televizyonu aldılar, götürdüler.”

 

 

Art’s Magazin | Yerel

Niğde'nin Fertek Mahallesi'nde 1 Ayda 70 Hırsızlık Olayı Yaşandı
Niğde’nin Fertek Mahallesi’nde 1 Ayda 70 Hırsızlık Olayı Yaşandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!