ATAKUM BELEDİYESİ, ÖZGECAN KADIN DANIŞMA MERKEZİ’Nİ 8 MART’TA HİZMETE AÇACAK

featured
service

ATAKUM BELEDİYESİ, ÖZGECAN KADIN DANIŞMA MERKEZİ’Nİ 8 MART’TA HİZMETE AÇACAK

Atakum Belediyesi, ilçeli kadınların sosyal, psikolojik, ekonomik ve hukuki sorunlarla baş etmelerine destek olmak için faaliyet gösterecek Özgecan Kadın Danışma Merkezi’ni ‘8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde hizmete açacak. 

Özgecan Kadın Danışma Merkezi, kadınların yaşadıkları sosyal, psikolojik, ekonomik, hukuki ve geleneksel sorunlarla baş edebilmeleri ve katılımcı, üretken, kendi kendilerine yeterli hale gelmeleri amacı ile koruyucu, önleyici, eğitici, geliştirici rehberlik ve rehabilitasyon hizmetleri sunacak. Kadın Danışma Merkezi’ne, elektronik postayla, telefonla veya şahsen başvuran kadınlar ile Şiddet İzleme ve Önleme Merkezi (ŞÖNİM) ve diğer ilgili kurumlar tarafından yönlendirilen kadınların sorunları dinlenecek. 

Sorunlara çözüm bulunması konusunda kolaylaştırıcı rol oynayacak olan Özgecan Kadın Danışma Merkezi, aynı zamanda kadınları, ihtiyaçlarına göre yönlendirmekle yükümlü olacak. Merkezde psikolog, sosyal hizmet uzmanı, hukuki danışmanlık için avukat ile güçlendirici eğitim programları için eğitmenler görev alacak.

Emekçi Kadınlar Günü’nde düzenlenecek açılış programında depremzedeler de unutulmayacak. Deprem felaketinde hayatını kaybedenler için bir adet çınar, anıt ağaç olarak merkez bahçesine dikilecek. Depremden etkilenen 11 ili temsilen de farklı türde çiçekler toprakla buluşturulacak.

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde, İstiklal Mahallesi 862. Sokak No:5’te bulunan merkez binasında saat 14:00’te yapılacak olan açılış törenine tüm yurttaşları davet etti.

Art’s Magazin  Yurt

ATAKUM BELEDİYESİ, ÖZGECAN KADIN DANIŞMA MERKEZİ’Nİ 8 MART’TA HİZMETE AÇACAK

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!