ATAKUMLU ÖĞRETMENLER BAŞKAN DEVECİ’YE TALEPLERİNİ İLETTİ 

featured
service

ATAKUMLU ÖĞRETMENLER BAŞKAN DEVECİ’YE TALEPLERİNİ İLETTİ 

Atakumluları Belediye bütçesinde doğrudan söz sahibi yapacak Karadeniz Bölgesi’nin ilk katılımcı bütçesi için toplantılar devam ediyor. Bu kapsamda düzenlenen toplantıda, Atakumlu öğretmenler taleplerini Başkan Cemil Deveci’ye iletti.

Atakum Belediyesi ve Atakum Kent Konseyi iş birliğiyle, ‘Benim Kentim’,’Benim Belediyem’, ‘Benim Bütçem’ ve ‘Komşularımızla Buluşuyoruz’ sloganlarıyla yaşama geçirilen projenin on altıncı toplantısında, öğretmenler söz aldı. Belediye’nin Düğün Salonu’nda düzenlenen toplantıda, Atakum’da yaşayan öğretmenler Belediye Başkanı Deveci’ye taleplerini iletti.

ÜNLÜ OYUNCU İHSAN GEDİK’TEN ÖĞRETMENLERE SÜRPRİZ

Öğretmenlerin taleplerini tek tek dinleyen Başkan Deveci, yapılacak çalışmaları değerlendirdi. Toplantının katılımcıları arasında, Yeşilçam’ın emektar oyuncusu İhsan Gedik de yer aldı. Gedik, öğretmenlerle bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti belirterek, “Sizin aranızda olmak benim için büyük bir onur. Bugün çok özel ve anlamlı bir gün. Bütün öğretmenlerimizin mutlu olmasını dilerim. Allah hepinize hayırlı ömürler nasip etsin” dedi.

Toplantıda katılımcı bütçe çalışmaları hakkında öğretmenlere bilgi veren Deveci, şunları söyledi:

“Dünyada 3 bin belediye, Türkiye’de de beş belediye, katılımcı bütçe modelini uyguluyor. Bu toplantılarda her birimizin eleştirisi, önerisi ve beklentisi dünyanın öbür ucundan Paris’ten, New York’tan biliniyor olacak. Biz de onların toplantılarını rapor olarak alıyoruz. Yazın Atakum’un nüfusu yaklaşık 700 bin, şu anki nüfusu ise yaklaşık 300 bin kişi. Atakum’un hizmet ettiği alan Canik ve İlkadım’ın toplamı kadar ama bütçesi İlkadım’ın bütçesinin yarısı kadar. Çünkü Büyükşehir Yasası’na göre nüfusa göre belediye geliri belirleniyor.” 

ÖĞRETMENLER SÖZ ALDI

Toplantıda Köy Enstitüsü’nde eğitim alan emekli öğretmen Recep Öztürk, öğretmenlik anılarını katılımcılarla paylaştı. Toplantıda, emekli öğretmen Muzaffer Karadeniz öğretmenlerin sosyal faaliyetleri için bahçesi olan bir lokal talebinde bulunurken, bir kamu kurumunda çalışan meslektaşı da ekonomik sıkıntı yaşayan öğrencilerin yemek sorununun çözümünü talep etti. Emekli fen bilgisi öğretmeni Canan Oruncak ise Belediye’nin açtığı bir derslikte ücretsiz fen dersleri verebileceğini belirtti. Program, Grup Ezgidem’in konseri ile sona erdi.

 

ATAKUMLU ÖĞRETMENLER BAŞKAN DEVECİ’YE TALEPLERİNİ İLETTİ 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!